A Tetrapol technológia megerősítette vezető pozícióját a professzionális biztonsági (titkosított) digitális rádiókommunikáció világpiacán – hangzott el október közepén, a Berlinben rendezett 16. Tetrapol felhasználói konferencián (Tetrapol Users’ Conference, TUC). A Tetrapol technológiát – melyet világszerte már harminc ország 64 hálózatában, közöttük 15 nemzeti hálózatban alkalmaznak és az elterjesztésére irányuló befektetések összege meghaladta a 3,5 milliárd eurót – növekvő mértékben használják, különösen teljes nemzeti lefedettséget biztosító hálózatokban. Ezeknek a rendszereknek különböző felhasználói csoportok – köztük a rendőrség, a fegyveres erők, a mentőszolgálatok, a tűzoltók, a polgári védelem – által támasztott követelményeknek egyaránt maximálisan meg kell felelniük. A konferencián elhangzott, hogy a Tetrapol hálózatok világméretű kiépítése tökéletesen megfelel a nemzetközi környezetben működő szervezetek igényeinek is.
Az EADS Telekom, a Tetrapol technológiájú hálózatok kiépítésében világelsőnek számító repüléstechnikai, védelmi és űrtechnikai berendezéseket gyártó cég már 2000 elején kísérleti pilothálózatot helyezett üzembe Magyarországon, a Belügyminisztérium védnöksége alatt. Ennek keretében egész Budapest területét lefedő bázisállomást hoztak létre és a XIV. kerületi rendőrség munkatársai 120 kézi terminált kaptak. Ezt követően 2000 novemberében az EADS és a Siemens Nemzeti Vállalat együttműködési megállapodást kötött, hogy közösen indulnak a magyarországi készenléti rádiókommunikációs hálózat kiépítésére vonatkozó jövőbeni pályázatokon.
A konferencián Eiselt György, a Belügyminisztérium helyettes államtitkárától megtudtuk: a tárca felkészült egy ilyen kormányzati rádiókommunikációs hálózat üzembe helyezésére, a politikai elhatározástól függ, hogy erre mikor kerülhet sor. A döntést követően egy év alatt elkészülhet az országos lefedettséget biztosító hálózat és megkezdődhet a szolgáltatás, amely a csatlakozó szervezetek igényeinek függvényében folyamatosan bővíthető. Sürgetővé teszi a döntést, hogy hazánk uniós csatlakozását követően például a schengeni megállapodásban rögzítettek teljesítéséhez szükség van ilyen, vagy hasonló megoldást nyújtó kommunikációs hálózatra.
Meglepő, de ennyien dolgoznak távmunkában
