Egy speciális feladatok elvégzésére alkalmas, úgynevezett magasból mentő gépjárművet adott át a siófoki tűzoltóknak Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója a hét végén Siófok tűzoltóinak. A 140 millió forint értékű, 42 méter magasságot elérő, emelőkosaras mentőjármű az úgynevezett középmagas és a magas épületekben keletkezett tüzek oltására és a veszélyeztetett emberek életének mentésére is alkalmas. Az itt található emeletes szállodák biztonsága érdekében a korszerű jármű vezérlőpultjánál és a magasban dolgozó tűzoltók fedélzeti számítógépes és rádiós összeköttetésben állnak egymással, és ha szükséges, a magasba juttatott emelőkosárban egyszerre akár négy embert is lehozhatnak.
Bakondi György egy mobil feszítő-vágó felszereléssel is megajándékozta a siófoki tűzoltókat, akiket katasztrófa esetén az üdülővároson kívül még 31 balatoni, illetve Balaton közeli településre riaszthatnak.
Levegőből menthetők a siófoki szállodák
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!