Roberto Calvi olasz bankár 1982. június 18-án gyilkosság áldozata lett, nem önmaga, hanem a maffia vetett véget életének – erre az eredményre jutott most, huszonegy év után az egykor nagy vihart kavart ügy felülvizsgálata.
Roberto Calvi, aki a Banco Ambrosiano elnöke volt, 1982 nyarán eltűnt, s a londoni Blackfriars híd alatt találtak rá felakasztott holttestére. Sokáig nem tudták kideríteni, hogy önkezével vetett-e véget életének vagy meggyilkolták. Az ügyészség emberei nemrég rájöttek: a szicíliai alvilág volt vezére, Pippo Calo adott parancsot a kivégzésre. Három indítékot is feltártak: túl sokat tudott a pénzmosásokról, zsarolni próbálták a bankár környezetében lévő politikusokat és üzletembereket, továbbá Calvit így akarták megbüntetni, amiért nem túl sikeresen kezelte a maffia pénzeit.
Jöjj el, Urunk, Jézus!















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!