Több mint hatszáz, szonáros (ultrahangos víz alatti észlelő berendezés), műholdas, és egyéb technikát használó vizsgálatsorozattal – állítólag – bebizonyította a BBC kutatócsoportja, hogy a skót felföldnél lévő Loch Ness tavában nem él semmiféle szörny – adta hírül honlapján a brit közszolgálati televízió.
A legendás turistaattrakció nyomait kutató szakemberek a keresést dokumentáló filmet vasárnap vetítették le a brit televízió egyes csatornáján. Állításuk szerint a Nessie-t megpillantó szerencsések előzetes beszámolói alapján a kutatók arra jutottak, ha mégis létezik a sárkányszerű szörny, akkor egy plesiosaurus (a jura- és krétakorszakban élt, a tengeri életmódhoz alkalmazkodott, nagy termetű, hosszú nyakú őshüllő) lehet, amelynek elméletileg ki kellett volna halnia a dinoszauruszokkal. A csoport arról is meggyőződött, hogy egy ilyesfajta állat elvileg megélhetett Loch Ness hideg vizében annak ellenére, hogy normálisan a tengeri hüllők szívesebben úszkálnak a szubtrópusi, meleg tengerekben.
A kutatók megvizsgálták a ma élő vízi hüllők – például krokodilok és tengeri teknősök – szokásait, hogy kikövetkeztessék, miként viselkedett egy plesiosaurus. Az Ausztrália déli vizein szerzett tapasztalatokkal felvértezve a szakemberek arra számítottak, hogy a homályos mélyben lapuló szörny tüdőműködését jelezni fogják a keresőhajó műszerei, ám csalódniuk kellett: a szonár semmiféle légbuborékot nem látott, így az bizonyosodott be, hogy nemcsak Nessie, de egyetlen nagytestű állat sem bújkál a tó vizében. A műszerek egyedül egy bóját jeleztek többméteres mélységben, ezt azonban maguk a kutatók rejtették a vízfelszín alá, hogy teszteljék a berendezéseket.
A BBC csapatának magyarázata szerint a Loch Ness-i szörny létezésének konok mítosza azért él a mai napig, mert az emberek olykor azt látnak, amit éppen látni akarnak.
A tétel igazolására a kutatók egy oszlopot rejtettek a tó vizének felszíne alá, majd a műszörnyet hirtelen felengedték, éppen akkor, amikor arra hajózott egy autóbusznyi turista. Bár a fadarab épp a kirándulók orra előtt emelkedett ki a habokból, amikor megkérték őket, hogy rajzolják le, mi az, amit láttak, igen sokan szörnyformájú fejjel rajzolták le a hétköznapi tárgyat.
Napi sudoku















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!