Elutasított beadvány

Hírösszefoglaló
2003. 08. 08. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elutasította Kiss Péter kancelláriaminiszter azt a beadványt, amelyben Horváth Aladár, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) leváltott elnöke kormányzati állásfoglalást kért a június 25-i közgyűlésen hozott határozatokkal kapcsolatban. Nincs alkotmányos felhatalmazása a kancelláriaminiszternek, hogy állást foglaljon az OCÖ legitim, törvényes működése és jogi problémája megoldásának érdekében – mondta Horváth Aladár a hozzá intézett levél tartalmát ismertetve.
Hozzátette: a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a személyi kérdés eldöntésével kapcsolatban azt javasolta, hogy az ügyészséghez forduljon jogorvoslatért.
Kiss Péter jelenleg szabadságát tölti. Sajtófőnöke, Krausz Péter nem tudott felvilágosítást adni a levél tartalmáról és a beadvány elutasításának indokáról. A Miniszterelnöki Hivatal egyik magát megnevezni nem kívánó illetékese az MTI-nek tegnap azt mondta: mivel az OCÖ nem kormányzati szervezet, nem is lehet állást foglalni az ott kialakult helyzetről és személyi kérdésekről.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.