Függetlenül attól, hogy a Szlovák Tőkepiaci Felügyelet (ÚFT) elutasította a Mol Rt. immáron második ajánlatát, a magyar olajipari cég továbbra is kiáll azon véleménye mellett, hogy a Slovnaft-részvények árfolyamát harmadik személyek mesterségesen drágították – ezzel törvénytelen módon akartak árfolyamnyereséghez jutni. A Mol jelenleg is tartja az 1200 koronás ajánlatot, de a kisrészvényeseket tömörítő J&T Finance Group 1380 koronát szeretne kapni a Slovnaft-papírokért.
A szlovák törvényi szabályozásnak megfelelően a Mol akkor, amikor a Slovnaft többségi tulajdonosa lett, kötelező ajánlatot tett a közel 30 százalékot kitevő kisrészvények felvásárlására – mondta a Mol kommunikációs igazgatója, Ferencz I. Szabolcs. Az igazgató közölte, hogy miután azt feltételezték, hogy tisztességtelen árfolyam-befolyásolás történt a Slovnaft papírjai esetében, panasszal éltek. Az ÚFT vizsgálata azonban törvényesnek minősítette azt a márciusban lebonyolított ügyletet, amely során a pozsonyi tőzsdén 220 ezer Slovnaft-kisrészvényt 1541 koronás áron értékesítettek. A Szlovák Tőkepiaci Felügyelet szóvivője, Maros Kacmár szerint a kisrészvényeseknek kifizetendő részvényenkénti átlagár 1380 koronára emelkedett, így a Mol kötelező ajánlatát is 180 koronával kell emelni. Ferencz I. Szabolcs hangoztatta, hogy a „Mol három dolgot kért az ÚFT-től: változtassa meg az első fokú határozatot, vagy semmisítse meg, és adja vissza az ügyet újabb első fokú eljárásra, avagy függessze fel a döntést, amíg az árfolyam-manipuláció ügyében – a Mol által indított – szlovákiai bírósági eljárás be nem fejeződik”.
Molotov-koktélok és tűz karácsony előtt, durva tüntetések rázzák meg az országot















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!