Horn Gyula Schmitt Pálnak panaszkodott

Horn Gyula volt miniszterelnök az európai radikális jobboldal MSZP ellen irányuló támadásaként értékelte, hogy az Európai Néppárt ki akarja szűrni az EU-s tisztségviselők közül a kommunizmus alatt vezető posztot betöltő személyeket. Schmitt Pál felhívta képviselőtársa figyelmét, hogy az Európai Parlament legnagyobb frakciója jobbközép politikai erő.

2004. 02. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábbi megállapodásuktól idegen, durva lépésnek minősítette Horn Gyula a Fidesz szerepvállalását az Európai Néppárt kezdeményezésében, amely szerdai határozata szerint kiszűrné az EU-s tisztségviselők közül a kommunizmus alatt vezető posztot betöltő személyeket. A volt miniszterelnök kész megvitatni, miként lehet és kell kezelni az ilyen és hasonló disszonáns jelenségeket. Horn és Schmitt Pál, a Fidesz listavezetője január 26-án állapodott meg arról, hogy ha szükséges, az EP-választási kampány során közösen lépnek fel az esetleges lejárató, személyeskedő hangnem ellen. Az MSZP EP-választási kampányának irányítója Schmitt korábbi felvetéseire reagálva kifejtette: a gyógyszerek ötszázalékos áfájának csökkentésére nincs lehetőség. Az energiaárak alakulásával kapcsolatban kiemelte, az áremelések nyomán a rászorulókat a költségvetés kompenzációval segíti. Horn levelében leszögezi: a lakossági gázárak mérsékelt emelkedését szolgálja, hogy az eredeti elképzelésektől eltérően a termék áfája jövőre nem emelkedik 25 százalékra – az áfaemelkedés mindössze 3 százalék.
Schmitt Pál válaszlevelében sajnálatát fejezte ki, hogy politikustársának nem sikerült a kormánynál eredménnyel közbenjárnia a magyar emberek jövőjét és biztonságát érintő fontos kérdésekben. Felhívta Horn figyelmét arra is, hogy az Európai Néppárt jobbközép politikai erő, az EP legnagyobb pártja, amelyre a legtöbb európai polgár szavaz. Az uniós csatlakozást követően ez a párt határozza meg a magyar emberek életét a legnagyobb mértékben, ezért megkérte képviselőtársát, hogy ne pártpolitikai alapon közelítse meg a kérdést, mert ezzel veszélyezteti minden magyar ember megélhetését és jövőjét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.