Dutroux-per: kérdez a tanú

Hírösszefoglaló
2004. 04. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár sejtem a választ, azt szeretném megtudni Marc Dutroux-tól: miért nem végzett velem is? Ezt kérdezte tegnap Arlonban a több lány elrablásával, négy meggyilkolásával vádolt Dutroux tárgyalásán az egyik túlélő, a most 20 éves Sabine Dardenne. A lányt 12 éves korában, 1996 májusában rabolta el a belga férfi, és nyolcvan napon át tartotta fogva egy föld alatti cellában.
Sabine fél órán keresztül beszélt elrablásáról, raboskodásáról és arról, hogy Dutroux elhitette vele: egy „nagyfőnök” az életére tör, de segít a lánynak, ha szót fogad neki. Azt is mondta, hogy szülei már nem szeretik, sőt látni sem akarják. Sabine másfél hónapig lakott a zárkában, de néha – miután kielégítette a férfi szexuális vágyait – felmehetett a lakásba, ahol tévét is nézhetett, egy pornócsatornát. Ezt követően Dutroux elrabolta a 14 éves Laetitia Delhezt is, majd hat nappal később rendőrkézre került. Ekkor elárulta, hová ásta el meggyilkolt áldozatait, és azt is, hogy a két lányt hol rejtegeti.
Tegnap Michelle Martin, Dutroux volt felesége bocsánatot kért Sabine-től, de azt a lány nem fogadta el. Mint mondta, az asszony végig tudta, hogy férje mit tesz vele, mégsem segített neki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.