Megnevezték a Bundesbank elnökét

MTI - ECO
2004. 04. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Axel Webert javasolta tegnap a berlini kormány a német jegybank, a Deutsche Bundesbank megüresedett elnöki székének elfoglalására. A kölni egyetemi tanár és gazdasági tanácsadó jelölése a meglepetés erejével hatott, mivel korábban mások jöttek számításba a lemondott Ernst Welteke utódjaként: a kereszténydemokratákhoz kötődő alelnök, Jürgen Stark, Caio Koch-Weser és Alfred Tacke államtitkárok vagy Peter Bofinger würzburgi tudós. A korábbi elnök, Welteke a szociáldemokratákhoz kapcsolódott, Webert pártonkívülinek mutatják be életrajzának ismertetéseiben. Hans Eichel pénzügyminiszter szerint Weber személyében a kormány „a pénzpolitika nemzetközileg elismert szakemberét” javasolja a Bundesbank élére. Weber tagja a „gazdasági bölcseknek” nevezett tanácsadói körnek is. Welteke még pénteken kényszerült lemondani, mivel a feddhetetlenségét, pártatlanságát, befolyásolhatatlanságát megkérdőjelező újabb vád bukkant fel ellene. Welteke „leleplezésében” vezető szerepet játszott a Der Spiegel hamburgi hetilap, amely először írta meg: több mint két évvel ezelőtt egy kereskedelmi bank, a Bundesbanktól függő Dresdner Bank kifizette Welteke és családja csaknem 8000 eurós berlini szállodai számláját. Welteke akkor részben hivatalos minőségben tartózkodott Berlinben: részt vett az euró bevezetése alkalmából rendezett ünnepségeken. Az újabb vádpont szerint Welteke a BMW konszern vendégszeretetét is élvezte egy monacói Forma–1-es futamon. Weber jelöltségét még a Bundesbank vezető testületének is el kell fogadnia, kinevezési okmányát a köztársasági elnök írja alá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.