Tíz állami gazdaságra, illetve agrárcégre írt ki egyfordulós, nyílt privatizációs pályázatot az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. Az érintett agrárcégek: az abaúji Charolais Rt., a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt., a Komáromi Mg. Rt., az Alcsiszigeti Mg. Rt., az Enyingi Agrár Rt., a Bácsalmási Agráripari Rt., a Szerencsi Mg. Rt., a Bólyi Mg. Rt., a Hód-Mezőgazda Rt. és a Tokaj Kereskedőház Rt. A majdani vevőknek a vételáron felül tőkét kell emelniük, s a megvásárolt céget tíz évig nem adhatják el. Az ÁPV Rt. a jegyzett tőke 15 százalékának megfelelő összegű részvénycsomagot különített el kedvezményes munkavállalói tulajdonszerzés céljára. A dolgozói részvényvásárlás az elfogadott ajánlatban szereplő árfolyamértéken és fizetési feltételekkel történik, árkedvezmény mellett. A munkavállalói kedvezmény maximálisan a vételár 50 százalékáig terjedhet. Még a privatizáció előtt kincstári vagyoni körbe kerülnek a Tokaj Kereskedőház
Rt.-ből tőkekivonás útján a Tarcali Szőlészeti-Borászati Kutatóbázis, a tolcsvai muzeális borkészletek, továbbá egyes különleges értékű tarcali és mádi szőlőterületek. Az ÁPV Rt. 2005 végéig tartó vételi opcióval megvásárolja a Mezőhegyesi Ménesbirtok Rt.-től a tradicionális értéket képviselő lótenyésztési üzletágat.
Az ÁPV Rt. szerint a magántársaságok a jelentős pályázati forrásokhoz is kedvezőbb feltételekkel juthatnak hozzá. Ezzel szemben – Medgyessy Péter miniszterelnöknek a témában feltett kérdésére válaszolva – Juhász Endre, az uniós koordinációért felelős tárca nélküli miniszter még tavaly októberben leszögezte: az EU közös mezőgazdasági politikája jogszabályaiban és gyakorlatában nem alkalmaz megkülönböztetést a tulajdonforma szerint.

Forgószél pusztított egy kecskeméti paprikaföldön – videó