Jackie Kennedy-Onassis élete példa arra, hogy a külső és belső szépség időnként szerencsésen találkozik. Minden idők első számú First Ladyje ugyanis nemcsak elbűvölő, de művelt és intelligens aszszony is volt. A jómódú, katolikus családból származó Jackie iskoláit a Vassar Egyetemen végezte, majd egy évet a Sorbonne-on is tanult, ahol vallástörténettel és Shakespeare műveivel foglalkozott. Ez utóbbi szerző iránti rajongását későbbi férje, John F. Kennedy is osztotta, mint ahogyan a klasszikus zene és az antik tárgyak iránt is egyformán érdeklődtek.
Hamar kiderült, hogy a fiatal lányt leginkább az újságírás érdekli. Mindössze huszonöt éves volt, amikor a Washington Times Herald munkatársaként Londonból II. Erzsébet angol királynő megkoronázásáról tudósított. Újságíróként ismerkedett meg az ifjú Kennedyvel is, akivel 1953-ban összeházasodott, majd hét évvel később a Fehér Házba költözhetett.
Jackie előtt a First Ladyk világát puritánság, idősödő elegancia, már-már kötelező merevség jellemezte. Ő gyökeresen szakított ezzel a felfogással, nyitottságával, divatos öltözködésével, egyéni stílusával valóságos társadalmi forradalmat hozott Washingtonba. Egy időben minden amerikai nő rá szeretett volna hasonlítani – aligha véletlen, hogy a korabeli sajtó szerint ő tanította meg öltözködni honfitársnőit.
A csillogó felszín alatt azonban egyéni tragédiák sora húzódott meg. Jackie nyilvánvalóan tudott csapodár férje megannyi románcáról, így a Marilyn Monroe-hoz fűződő kapcsolatáról is. Mélységesen megrázta két gyermekének elvesztése, az egyik közvetlenül születése után halt meg, a másik pedig halva született. A legnagyobb csapást azonban kétségkívül John Kennedy 1963-as dallasi meggyilkolása jelentette számára. Kis híján ő is életét vesztette a támadásban, de miután túlélte, egy napon át nem volt hajlandó levetni férje vérétől szennyezett ruháját, hogy az egész világ láthassa, mi történt.
A gyászolók százmilliói alighanem örökre úgy szerették volna megőrizni emlékezetükben a „nemzet özvegyét”, ahogyan gyermekei kezét fogva, fekete fátyolban gyászolja férjét. Csakhogy az élet időnként más forgatókönyvet ír. Jackie az egész világot megdöbbentette döntésével, amikor néhány esztendő elteltével feleségül ment Aristoteles Onassishoz, aki szeretőjét, a szépséges Maria Callast is elhagyta. Ez a házassága sem sikerült igazán, csak a milliárdos 1975-ös halála gátolta meg válásukat. Jackie Kennedy-Onassis ezt követően visszavonult a nyilvánosságtól, élete utolsó éveit a gyémántkereskedő Maurice Tempelsmannal élte le. 1994. május 19-én daganatos betegségben hunyt el New Yorkban, utolsó óráit családja körében töltötte.

Kemény üzenetet küldött Gyurcsány volt felesége, szorul a hurok Magyar körül