2004. január 15.: A libatenyésztők petíciót adnak át Németh Imre miniszternek, amelyben kérik a kormányt a követeléseik megvásárlására.
2004. január 22.: A Hajdú-Bét Rt. megvétózva a hitelezők által kért felszámolást, saját maga kéri a felszámolását, és székhelyét Debrecenből Kecskemétre teteti át.
2004. január 28.: Az FVM-ből meghívó érkezik 6 fő részére, ahol Gárdos Péter megbízott főosztályvezető fogadja a libatenyésztőket. Megígéri, hogy problémájukat tolmácsolja a miniszternek.
2004. február 25.: A kormány és az országos gazdademonstráció delegációja megállapodást ír alá. A megállapodásban a Hajdú-Bét termelőinek teljes kamattámogatású, állami garanciavállalással védett hitelt ígérnek.
2004. március 10.: Az FVM-ben Maár András helyettes államtitkár fogadta Csiléry Alexandra ügyvédet, Paulina Lászlót, a gazdademonstráció képviselőjét és a Hajdú-Bét három képviselőjét. A tárgyalás folyamán már látszott, hogy hosszú időhúzás kezdődik a minisztérium részéről – állították a gazdademonstráció szervezői. A kormány meg kívánta várni a pontos hitelezői igények megállapításához a felszámoló összes hitelezői igazolását, ami hónapokat vesz igénybe. Maár András közli, hogy a hitel összege a hitelezői igények 60 százaléka lehet.
2004. március 26.: A tenyésztők levelet írnak Németh Imre agrárminiszternek, amelyben kérik, hogy ne 60, hanem 100 százalékban nyújtson hitelt részükre a kormány. Az ellehetetlenült helyzet miatt a minisztert azonnali intézkedésre kérték a pénz nélkül maradt libatartók.
2004. április 21.: Mintegy ötven termelő jelent meg az FVM-ben, ahol arra kérték a minisztériumot, hogy a gazdákat segítő hitelre vonatkozó rendeletet alkossa meg a kormány 2004. május 1-je előtt, mert az unióhoz való csatlakozás után ennek meghozatalára már nem lesz lehetőség.
2004. április 28.: Meghozták a kormányrendeletet, amely szerint a felszámoló által visszaigazolt tartozás 50 százalékára jogosultak hitelre a gazdák.
2004. április 29.: Újabb küldöttség érkezik tárgyalni a termelők részéről az FVM-be, ahol Benedek Fülöp közigazgatási államtitkár arról tájékoztatja őket, hogy 10 nap alatt kiválasztják a hitelintézetet és a hiteligazolás benyújtásával további 10 napon belül hozzájuthatnak a hitelhez a tenyésztők.
2004. június 3.: Az FVM-ből jelzik a gazdáknak, hogy elkészült a hitelrendelet, de a hitelező pénzintézetet még csak ezután választja ki a minisztérium, s hogy a hitelkérelmeket 2004. július 15-ig lehet benyújtani.
2004. július 5.: Az FVM által kiválasztott hitelintézet az Erste Bank. A hitelkérelmeket 2004. július 8-tól lehetett benyújtani. A gazdák a hitelkérelmek benyújtásakor értesültek arról, hogy az elismert hitelezői igény 50 százaléka helyett csak 38 százalékot kaphatnak kézhez, mivel az esedékes 1 éves kamatot visszatartja a bank fedezetként.
2004. július 8.: A beadott hitelkérelmekre a gazdák mind a mai napig nem tudtak szerződést kötni, mert – az FVM-ből származó információk alapján – az Erste Bank és a Pénzügyminisztérium még nem kötött szerződést – különböző okok miatt nem tudnak megegyezni.
2004. július 27-re újabb tárgyalási időpontot kértek a gazdák az FVM-től. Azt szerették volna elérni, a tárca segítsen abban, hogy az Erste Bank a 2004. július 15-ig beadott hitelkérelmekre 2004. július 30-ig kösse meg a gazdákkal a hitelszerződéseket és folyósítsák számukra a 2004. január óta ígért kedvezményes hiteleket.
2004. augusztus 2.: A gazdák még mindig nem jutottak pénzhez.

Rokonok és barátnők szólaltak meg a vajtai tragédia után – barátnők szenvedtek balesetet