Lejárt a Jukosz ideje, állapítja meg keserűen a cég tulajdonában lévő Moszkovszkije Novosztyi. A lap szerint nem marad más hátra, mint a részvények, a vagyon kiárusítása, s a lehetőségre várva a halódó Jukosz teteme körül gyülekeznek a dögkeselyűk. Igazi verseny folyik a vagyonért, valamint az állam és a cég közötti közvetítés lehetőségéért is.
A lap szerint elsőként a Szputnyik csoport vezetője, Borisz Jordan jelent meg a színen. A befektetési bankár korábban Vlagyimir Guszinszkij trónfosztásakor a Gazprom és az NTV tévécsatorna frigyét egyengette, így feltételezik, hogy most is bírja a Kreml bizalmát. A lap szerint Jordan Roman Abramovics érdekeit képviseli, aki szívesen visszaszerezné a Szibnyeftyet, s egyúttal még olcsón be is vásárolna. Abramovics tehát – jegyzi meg epésen a lap – egyúttal a börtöntől és a vagyonától is megszabadítaná Hodorkovszkijt. Hasonló módon gondolkodik állítólag az ilyen lakomákon fel-felbukkanó alumíniumkirály, Oleg Gyeripaszka is, aki az MN értesülése szerint már tárgyalt a Jukosz egyik szintén börtönben lévő részvényesével, Vaszlij Sahnovszkijjal, és 10 milliárd dollárt ajánlott a cég leányvállalataiért.
A Jukosz termelésének 60 százalékát adó Szurgutnyeftyegaz legfőbb várományosa a lap elemzője szerint a Rosznyefty, s az adóhátralék mértékében „segítségként” bejelentkezett a Menatep részvényeire a vállalkozók szövetsége is. Korábban a közvetítők sorában felmerült a Jelcin-érából politikusként ismert Alekszandr Sohin tanácsadócége, a Reneszszansz Kapital, míg az MN szerint legutóbb a szentpétervári „szilovikokkal” jó kapcsolatokat ápoló Roman Cepov ajánlkozott az út egyengetésére.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban