Napi sajtószemle

2005. 02. 15. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arab news
A Közel-Kelet vezető, angol nyelvű napilapja felirattal megjelenő orgánumban kiemelt helyen terjedelmes cikket közölt az újság főszerkesztője, Hálid al-Maina arról, hogy Gyurcsány kijelentése (amelyben „arab terroristáknak” nevezte a szaúdi focistákat) mit is jelent. A lap szerint Gyurcsánynak még az a bocsánatkérése is félvállról vett, hogy egy humoros tévéműsor környezetében tette megjegyzését. „A volt kommunista Gyurcsány semmit nem tud Szaúd-Arábiáról. Megjegyzései számos magyart megdöbbentettek, akik szintén nem tudnak sokat a királyságról, de azt tudják, hogy egy ilyen felelős pozícióban lévő személynek nem szabad felelőtlen kijelentéseket tennie egy olyan országról, amelynek megvan a maga státusa a világban, és különleges helyet foglal el több mint egymilliárd muzulmán szívében”. A cikk a következőket írja: „Nyilvánvaló, hogy tanácsadói nem számoltak be neki arról, hogy Rijádban éppen akkor tartottak a nemzetközi terror leküzdéséről konferenciát, amikor ostoba és frivol kijelentését tette.” A cikk hozzáteszi, hogy Gyurcsánynak „arról sincs fogalma, hogy Szaúd-Arábia volt a kommunizmus elleni harc egyik kulcsfontosságú szereplője”. A szerző így folytatja: „Gyurcsány miniszterelnök nem tudja, hogy nemcsak a szaúdiakat sértette meg, hanem a világ minden táján élő muzulmánokat is.” A publicisztika szerzője szerint nem elegendő, hogy Budapesten 11 arab nagykövet összeült és a nyilatkozatot „komolyan” megvizsgálták. A cikk írója szerint hatékonyabb válaszra van szükség, mégpedig arra, „hogy egy rövid időre visszahívják Budapestről a szaúd-arábiai nagykövetet. A kétoldalú gazdasági tevékenységeket pedig ideiglenesen csökkenteni kell, vagy akár teljes mértékben fel is kell őket függeszteni”, ugyanis felmerül a kérdés: „Vajon ez a miniszterelnök ilyen botrányos megjegyzéseket tenne-e más nemzetekre? Amikor egy német miniszter előnytelen kijelentést tett az Egyesült Államokról, lemondásra kényszerítették. Amikor Harry herceg egy elegáns jelmezbálon a karján náci karszalagot viselt, a poklok kapui nyíltak meg. Izrael felszólította, hogy látogassa meg az auschwitzi krematóriumokat. Amikor Marlon Brando azt a kijelentést tette, hogy Hollywoodot zsidók uralják (amelylyel semmiképpen nem bántotta őket), bocsánatkérésre kényszerítették. De velünk bármit meg lehet tenni!” A szerző felteszi a kérdést: „mit tegyünk még? Helyezzünk például magyar és amerikai napilapokba hirdetést, amelyek elmondják, hogy a szaúdi focisták nem terroristák?”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.