Nem kapott a tőzsde egy kormánytól sem támogatást, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és vezetése viszont mindent megtett és ma is megtesz annak érdekében, hogy a befektetői környezetet ösztönözze. A BÉT nem karitatív támogatást vár a mindenkori kormánytól, hanem a jogszabályi változások ésszerű kialakítását reméli. A tőzsde olyan koncepciókat terjeszt elő, amelyek az állam számára is kedvezőek és a hosszú távú megtakarításokat, az öngondoskodást is ösztönzi, a BÉT ezzel egyben segíteni kívánja a kormány munkáját is – mondta Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT elnöke.
A tőkepiac és szakmai szervezetei tegnap olyan tanulmányt juttattak el a kormánynak és a parlamenti pártoknak, amelyben a negyedik nyugdíjpillér kialakítása szerepel. A javaslat arra kíván megoldást nyújtani, hogy hogyan lehet a tőkepiac élénkítését, a lakosság hosszú távú megtakarítási hajlandóságának erősítését elérni, sőt ezzel együtt a nyugdíjrendszert is átalakítani.
A megoldás a negyedik nyugdíj-előtakarékossági számla, amire tetszőleges összeget lehetne befizetni, a számlatulajdonos választhatna a befektetési lehetőségek közül, és a megtakarításhoz a nyugdíjkorhatár betöltésekor férne hozzá vagy egy összegben, vagy járadék formájában.
Ilyen megoldást 1974-ben az Egyesült Államokban, tavaly Lengyelországban, két éve Ausztriában vezettek be. Az ösztönzés módja nem adókedvezmény, hanem a számlán történő jóváírás lenne. A koncepció szerint a támogatás javasolt mértéke az önkéntes nyugdíjpénztárakéhoz hasonlóan évi 100 ezer forint, vagy a befizetés 30 százaléka.
Derrick nyomozó visszatér a képernyőre
