Szokásos játszmák ezek, én már hozzá vagyok szokva, de úgy látszik, mindig besétálok a csapdába – nyilatkozta tegnap a Klubrádiónak Horn Gábor, ezzel indokolva sokakat felháborító nyilatkozatát. – A Magyar Nemzet újságírója, csak hogy nevezzük nevén a jobboldali sajtót, végtelenül dühösen és indulatosan rohant ki, hogy milyen rossz hely Budapest, hogy nem lehet itt élni, és hogy mit szólok hozzá. Erre azt válaszoltam – talán nem a legjobb megoldásképpen –, hogy én például imádom ezt a várost, és nagyon szeretek itt élni. Szerintem nagyon sokan vagyunk így, és akinek meg nagyon rossz itt, hát természetesen választhat egy másik várost is. Így utólag, most látva a visszhangokat, nem biztos, hogy szerencsés mondat volt, de komolyan gondolom, hogy ez egy fantasztikus hely – tette hozzá.
Horn utólagos magyarázatával szemben viszont tény: lapunk újságírója nem rohant ki végtelenül dühösen és indulatosan, hanem azt kérdezte az SZDSZ-es politikustól, hogy amennyiben Budapest jelenleg is élhető, lakható, kedves város, akkor miért tűzi ki célul a Demszky Gábor főpolgármester által oly sokszor emlegetett Podmaniczky-program, hogy a fővárosi fejlesztésekre azért van szükség, hogy élhetőbb, lakhatóbb hatékonyabb város legyen.
Mint megírtuk, Horn Gábor szerint „Budapest a mi városunk: szerethető, lakható, élhető és kedves város; akinek ez nem tetszik, el is lehet innen menni”. A politikus tanácsa két tény fényében is feltűnő: Budapestről az elmúlt tizenhat évben több mint háromszázezren költöztek el, s maga Demszky Gábor főpolgármester is a városhatáron túl, Budakeszin él.
Tarlós István, a Fidesz, a KDNP, a Jobbik és számos civil szervezet független főpolgármester-jelöltje minderre úgy reagált: Horn Gábor elképesztő, hisztérikus nyilatkozata azt jelzi, hogy az SZDSZ egyre kétségbeesettebben félti Demszky Gábor hatalmát, egyre durvábbá és kapkodóbbá válik.

Szülő árulta az Elf Bart az iskolában