Már a helyszínen melegítettek a mieink, úgyhogy szemtanúi lehettek, amint a D csoport első meccsén Kanada
9-8-ra legyőzi Romániát. Ha e meghökkentő eredményt poénnal akarjuk elütni, beérhetjük annyival: az internetes fogadóoldalakon eszelős hozamot kínáltak a tengerentúliak sikeréért, ez az egyetlen ésszerű magyarázat. De foglalkozzunk inkább a magyarokkal, akik természetesen a papírformát beváltva intézték el 21-5-re Új-Zélandot. (A két fél eddig egyszer találkozott, az 1988-as olimpiai selejtezőn 20-5-re győztek a mieink, az elmúlt két évtizedben tehát e tekintetben sokat nem változott a világ.) Kiss Gergely és Biros 4-4, Varga Dénes 3 gólt szerzett, a betegeskedő Molnár Tamás hiányában első számú centerré előlépett Kis Gábor is dobott kettőt, a túloldalon pedig bizonyos Grace talált be szemtelenül sokszor, háromszor.
Kényes ízlésünk legfeljebb az öt kapott gólt sokallhatja picit, de nem árt tudni, hogy a nagyszünetben még 11-1 volt az állás, a felnőtt-vb-n most debütáló, az első két negyedben védő Nagy Viktor nem kis megelégedésére. A Vasas kapusa ugyanis így nyilatkozott a válogatott hivatalos honlapján: „Nagyon jó érzés volt végre átesni a tűzkeresztségen. Hiányzott már ez a meccs, nagyon vártam, hogy megtudjam, milyen belülről. Utánpótlás-válogatottban már védtem világbajnokságon, de öszsze sem hasonlítható a kettő. Külön örülök, hogy csak egyetlen gólt kaptunk az első félidőben.” Madaras Norbert kritikusabb és önkritikusabb volt: „Túl vagyunk az első meccsen, nem volt nehéz, ezt tudtuk is előre. Ettől függetlenül – talán az első meccs izgalma miatt is – sokat hibáztunk, főleg lövéseknél, sajnos ez rám is igaz. De legalább van mit javítani… A többi meccs azért jóval nehezebb lesz. Kanada megverte a románokat, ami meglepetés, és jelzi azt, hogy nem szabad félvállról venni.”
Mint ahogyan a lányoknak sem ma Új-Zélandot, mert az olaszok elleni döntetlen után könynyen elképzelhető, hogy a csoportelsőségről és az ezzel járó negyeddöntős tagságról az összgólkülönbség, azaz egy értékesített vagy elpackázott ziccer dönt majd.
Kovács Rita 15. A 10 kilométeres női hosszútávúszás indulóinak nemcsak egymással kellett megküzdeniük, hanem a medúzákkal is, az egyik magyar résztvevő, Barsi Klaudia fel is adta a velük folytatott harcot, egyúttal a versenyt. Kovács Rita célba ért ugyan, de csupán tizenötödikként (2:05:36.7 órás idővel). A viadalt az orosz Ilcsenko nyerte 2:03:57.9-cel.
Az oroszok a nap másik aranyát is begyűjtötték, a műúszás páros számában, a technikai programban a Davidova, Jermakova duó végzett az élen. Mátyás Melinda nem jutott tovább a női toronyugrás selejtezőjéből.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról