„Elfogadhatatlan”: mindenki megszólalt a McLarenek ütközése után, a versenybírók is lecsaptak

A Forma–1-es Kanadai Nagydíj drámai végkifejletet hozott: összeütközött a McLaren két pilótája, a világbajnoki pontversenyen első két helyen álló Oscar Piastri és Lando Norris. Utóbbi vállalta a felelősséget, a versenybírók is Norrist büntették, de a baleset ezzel együtt is fokozhatja a csapaton belüli feszültséget. A Kanadai Nagydíj volt az első idei futam, amely után a McLaren egyik versenyzője sem ünnepelhetett a dobogón.

2025. 06. 16. 7:45
Lando Norris csalódottan távozott Kanadából, a McLaren pilótája saját csapattársa, Oscar Piastri autójának ütközött Fotó: Getty Images via AFP/Clive Rose
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A McLaren vezetősége sejthette, hogy előbb-utóbb eljön ez a pillanat. Egyelőre úgy tűnik, hogy az idei Forma–1-es világbajnoki cím két fő esélyese a McLaren két versenyzője: Oscar Piastri a Kanadai Nagydíj előtt tíz ponttal vezetett a pontversenyben Lando Norris előtt. Montréalban a két pilóta közeli csatájából ütközés lett: Norris kiesett, Piastri viszont a negyedik helyen célba ért, így huszonkét pontra hízott az előnye.

Forma–1: A McLaren idei leggyengébb versenye volt a Kanadai Nagydíj, Oscar Piastri és Lando Norris ütközése fokozta a bajokat
A McLaren idei leggyengébb versenye volt a Kanadai Nagydíj, Oscar Piastri és Lando Norris ütközése fokozta a bajokat (Fotó: Getty Images via AFP/Clive Rose)

Lando Norris becsületére legyen mondva: azonnal, már az ütközés utáni feszült pillanatokban, a csapatrádión elismerte: ő volt a hibás.

Mit mondott Norris és Piastri a két McLaren ütközéséről?

– Teljes mértékben az én hibám volt, vállalom a felelősséget. Bocsánatot kérek a csapattól és Oscartól is – fogalmazott már az interjúzónában Norris, aki a negyedik helyet próbálta megszerezni Piastritól a verseny hajrájában.

Piastri megúszta a balesetet, s ha okozott is kárt az autójában az ütközés, annak már nem volt következménye, ugyanis a baleset utáni köröket már a biztonsági autó mögött tette meg a mezőny.

– Védtem a belső ívet, aztán éreztem egy kisebb ütést. Természetesen ez igazán kár a csapat szempontjából. Ettől függetlenül is nehéz verseny volt – fogalmazott az ausztrál, akihez éppen az interjú közben lépett oda Norris, hogy személyesen is bocsánatot kérjen.

 

A McLaren csapatfőnöke kemény szavakat használt

A fentiekből úgy tűnik, Norris és Piastri viszonyára nem nyomja rá a bélyegét a kanadai baleset, Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke azonban világossá tette, hogy nem ezt akarja látni a pályán.

Sosem akarok McLarent balesetben látni, és különösen nem azt, hogy a két McLaren összeütközik, ez a szituáció elfogadhatatlan

szögezte le Stella. – Ugyanakkor értékeljük, hogy Lando azonnal vállalta a hibát és bocsánatot kért. Biztos vagyok benne, hogy ez a verseny fontos tanulsággal jár, nagy árat fizetett a bajnokságban.

Norris a versenybíróktól öt másodperces büntetést kapott a baleset miatt, ami nem oszott, nem szorzott az végeredmény szempontjából. A Kanadai Nagydíj volt az első idei verseny, amelynek végén a McLaren egyik pilótája sem állhatott dobogóra, a világbajnoki pontversenyben így is nagy fölénnyel vezet a csapat.

A teljes, ütközéssel zárult csata átkattintással megnézhető

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.