Glendová szerint „a delegációk találkozóján egyetlen szó sem hangzott el Malina Hedvigről, a négyszemközti megbeszélést pedig nem illik kommentálni”. Amikor aztán előtte is nyilvánvalóvá vált, hogy Gyurcsány Ferenc MTI-nek adott nyilatkozata nem erről tanúskodik, „utánajárt a dolognak”. Majd a szlovák kormányhivatal feljegyzései alapján megerősítette, hogy a tavaly Nyitrán megvert magyar diáklányról csupán a két kormányfő négyszemközti megbeszélésén esett szó, amikor „Robert Fico megköszönte Gyurcsány Ferenc elhatárolódását azon magyar politikusok nyilatkozataitól, akik azzal vádolták Szlovákiát, hogy politikai ügyet csinál az esetből”.
*
Glendová szerint Gyurcsány Ferenc ezzel kapcsolatban kifejtette, „senkinek sincs joga megkérdőjelezni egy másik ország igazságszolgáltatásának függetlenségét és pártatlanságát”, s mindezek után abban állapodott meg a két kormányfő, hogy ez nem politikai kérdés, ezért nem is tárgyaltak róla. Vélhetően ezért is állította a két kormányfő egybehangzóan a megbeszéléseket követően a szlovák sajtó többszörös érdeklődésére, hogy kényes kérdésekről nem beszéltek, amint a két ország belpolitikai történéseit sem érintették tárgyalásukon. Ez volt az oka annak, hogy a szlovák napi sajtó a találkozóról úgy számolt be: a megbeszélés „vitamentes” volt, mert „az ellentmondásos kérdésekről” nem tárgyaltak a kormányfők.
Malina Hedvig ügye azonban nem emiatt került újra a nyilvánosság érdeklődésének középpontjába, hanem azért, mert a TA3 hírtelevíziót megkereste egy nyitrai fiatalember, aki szerint a tavaly augusztus 25-i eset a szlovák rendőrség állításával szemben „megtörtént”, vagyis tudomása van arról, hogy a magyar diáklányt megverték. Elmondása szerint a közzétett fantomképek alapján ő is felismerte R. B.-t, aki „22 éves munkanélküli, gyűlöli a magyarokat, és szélsőséges mozgalom tagja”, ahogy családja is. A családban faggatták őt az esetről mindaddig, amíg elismerte, hogy ő volt a támadó. A nyilatkozó fiatalember tehát nem szemtanú, hanem „a család egyik tagjától” tudja az igazságot, amelyről azért nyilatkozik, mert nem tudja elviselni, hogy „a rendőrség hazugnak kiáltotta ki a diáklányt, sőt meg is vádolták őt, míg az elkövető sértetlenül éli életét”. A nyilatkozó fiatalember azt is tudni véli, hogy a fantomkép alapján abban az időben a trencséni rendőrség le is tartóztatta az elkövetőt, de anyja elment érte, s neki adták ki, nem a nyomozó nyitrai rendőrségnek.
Ján Packa országos rendőrfőkapitány az esettel kapcsolatban elmondta: a fiatalembernek hivatalos bejelentést kell tennie, a rendőrség annak alapján ellenőrzi az új körülményeket, amit Dobroslav Trnka főügyész is megerősített. Arról, hogy a megszüntetett eljárást ennek alapján felújítják-e, egyikük sem tudta megerősíteni. Malina Hedvig lapunknak nyilatkozva elmondta, nem hitt abban, hogy bárki is jelentkezni „mer” az ügyben, s mellette tanúskodik. „Amennyiben ez nem egy újabb trükk, akkor hálásan köszönöm a fiatalember tettét” – mondta a tavaly augusztusban megvert magyar diáklány.
Csendestárs a magyar kormányfő? Tekintettel arra, hogy Malina Hedvig ügyében egyetértés van a magyar pártok között, a most nyilvánosságra került információk súlyos felelősséget rónak Gyurcsány Ferencre. Tudjuk, hogy a szlovák titkosszolgálat tevékenyen részt vesz abban, hogy megtörjék Malina Hedviget, Gyurcsány Ferenc így ennek terhét is magára vállalja – közölte a szlovák kormányszóvivői bejelentésre adott reakciójában Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke. (MN)

Gulyás Gergely tételesen megcáfolta Magyar Péter hamis állításait