Igen mélyen kezdett tegnap a Budapesti Értéktőzsde mutatója, a BUX, ám a kereskedés során sikerült elszakadni a kedvezőtlen nemzetközi hangulattól, s a nyitáskori 29 751 pontról szép lassan felfelé kezdett araszolgatni. Az index mozgását leginkább alakító Mol-részvények kikerülése a negatív oldalról a BUX indexet is átrepítette a kritikus szinten, s így végül 36 milliárd forintos forgalomban 0,2 százalékos erősödéssel, 29 893,5 ponton fejezte be a kereskedést. A 20,5 milliárdos forgalmat generáló Mol, miután bejelentette, hogy újabb sajátrészvény-vásárlásokat hajtott végre, előbb a többi vezető részvényhez hasonlóan kismértékű korrekciót hajtott végre. A vevők délutáni megjelenése végül kisegítette az olajpapírt a negatív tartományból, amely ennek megfelelően a kereskedést 0,2 százalékos erősödéssel, 29 495 forinton fejezte be. Az OTP is gyengélkedve kezdte a napot, majd megközelítette történelmi csúcsát, s az előző napi értékénél 0,5 százalékkal drágábban, 10 800 forinton zárt. Jelentős, 3,3 milliárdos forgalomban erősödött a nap végére a Richter is, mégpedig fél százalékkal, 38 330 forintra. Kisebbik szektortársa, az Egis pedig 0,9 százalékkal, 23 000 forintra emelkedett. A Magyar Telekom viszont ezúttal 0,9 százalékos értékvesztéssel, 976 forinton fejezte be a napot.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül az Econet részvényei 6,7 százalékkal, 191 forintra drágultak azt követően, hogy napvilágra került a cég négymilliárd forintos árbevételi várakozása. Erősödött még 0,9 százalékkal az Émász, fél százalékkal a Zwack és 0,1 százalékkal a Rába.
Az eurót nyitáskor mintegy 30 fillérrel drágábban adták a bankközi devizapiacon, a forint később egészen 246,50-ig gyengült. Délután viszont ismét visszaerősödött, s az eurót lapzártakor 245,50 forinton jegyezték.
Óvatosan a románozással: egy magyar ismerős mellett Djokovic is befut Paksra
