Felülkerekedtek a vevők

Még a nap elején érezhető volt a nyugat-európai kedvezőtlen tőkepiaci hangulat a budapesti parketten is, ám délutánra a Budapesti Értéktőzsde indexe ledolgozta hátrányát, s végül minimális előnnyel zárt. A nap végére magához tért a Mol, és végül az OTP is félszázalékos előnnyel fejezte be a kereskedést.

Munkatársunktól
2007. 07. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Igen mélyen kezdett tegnap a Budapesti Értéktőzsde mutatója, a BUX, ám a kereskedés során sikerült elszakadni a kedvezőtlen nemzetközi hangulattól, s a nyitáskori 29 751 pontról szép lassan felfelé kezdett araszolgatni. Az index mozgását leginkább alakító Mol-részvények kikerülése a negatív oldalról a BUX indexet is átrepítette a kritikus szinten, s így végül 36 milliárd forintos forgalomban 0,2 százalékos erősödéssel, 29 893,5 ponton fejezte be a kereskedést. A 20,5 milliárdos forgalmat generáló Mol, miután bejelentette, hogy újabb sajátrészvény-vásárlásokat hajtott végre, előbb a többi vezető részvényhez hasonlóan kismértékű korrekciót hajtott végre. A vevők délutáni megjelenése végül kisegítette az olajpapírt a negatív tartományból, amely ennek megfelelően a kereskedést 0,2 százalékos erősödéssel, 29 495 forinton fejezte be. Az OTP is gyengélkedve kezdte a napot, majd megközelítette történelmi csúcsát, s az előző napi értékénél 0,5 százalékkal drágábban, 10 800 forinton zárt. Jelentős, 3,3 milliárdos forgalomban erősödött a nap végére a Richter is, mégpedig fél százalékkal, 38 330 forintra. Kisebbik szektortársa, az Egis pedig 0,9 százalékkal, 23 000 forintra emelkedett. A Magyar Telekom viszont ezúttal 0,9 százalékos értékvesztéssel, 976 forinton fejezte be a napot.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül az Econet részvényei 6,7 százalékkal, 191 forintra drágultak azt követően, hogy napvilágra került a cég négymilliárd forintos árbevételi várakozása. Erősödött még 0,9 százalékkal az Émász, fél százalékkal a Zwack és 0,1 százalékkal a Rába.
Az eurót nyitáskor mintegy 30 fillérrel drágábban adták a bankközi devizapiacon, a forint később egészen 246,50-ig gyengült. Délután viszont ismét visszaerősödött, s az eurót lapzártakor 245,50 forinton jegyezték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.