December végéig elszállítják a Csepel Művek területén évek óta törvénytelenül tárolt galvániszapot. A Vízügyi és Környezetvédelmi Központi Igazgatóság a Terszol Környezetvédelmi és Építőipari Kft.-vel kötött szerződést a veszélyes hulladék elszállítására. A kármentesítést végző cég már megkezdte a helyszíni előkészületeket.
Az illegálisan lerakott galvániszapra lakossági bejelentés nyomán Németh Szilárd és Illés Zoltán fideszes politikusok hívták föl a hatóság és a közvélemény figyelmét még 2004-ben. Az elrohadó és szivárgó hordók elszállításának eddig adminisztratív akadályai voltak, mivel a veszélyes hulladékot lerakó Fríz Kft. ellen időközben felszámolási eljárás indult, és kérdéses volt, a cég saját költségén képes lesz-e elszállítani a galvániszapot. Miután a Fríz felszámolása végleges lett, állami feladattá vált a hulladék elszállíttatása.
A nagyjából ezerkétszáz tonnányi hordót és kétszáz tonna szenynyezett földet a Terszol a dunaújvárosi veszélyeshulladék-lerakóba szállítja; ez az államnak nettó 61,8 millió forintjába kerül. A galvániszap a fémtárgyak díszítésére vagy korrózió elleni védelmére szolgáló fémbevonat mellékterméke, s a benne található toxikus fémek miatt veszélyes. A cinket, krómot, arzént, uránt, nikkelt, titánt, ólmot, alkalmanként ezüstöt, ónt, higanyt tartalmazó hulladék csontritkulás, rák, születési rendellenesség, impotencia, szív- és érrendszeri vagy légzőszervi betegségek okozója lehet.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert