Egyelőre a korábbiaknál kevésbé csendesedett le a nyár beköszöntével a politikai élet Oroszországban. Köszönhető ez az oroszok számára egyelőre szokatlan s folyamatos találgatásokra lehetőséget adó, két központra épülő politikai rendszernek, másrészt a helyzetből adódóan e tandem mindkét tagja is állandó aktivitásban van. Míg az egyik a tolvaj nagytőke ellen hirdet harcot, addig a másik a kisvállalkozókat támogatja meg, és a korrupció ellen készül csatába indulni. S hogy melyik közülük a befolyásosabb, arra a Levada-központ felmérése kereste a választ.
A megkérdezettek 47 százaléka látja úgy, a hatalom valójában két kézben összpontosul, az országot ténylegesen a Medvegyev–Putyin tandem irányítja. Ezzel szemben 36 százalék szerint továbbra is Putyin kormányoz, s csak 9 százalék látja Dmitrij Medvegyevet a legerősebb politikusnak. A felmérés érdekessége, hogy Putyint ma többen tartják a legbefolyásosabbnak, mint az év elején. Míg februárban 23, egy hónap múlva a megkérdezettek 21 százaléka vélte úgy, hogy az elnökválasztások után is Putyin marad az „elsőhegedűs”, addig most 36 százalék látja őt kulcsfigurának. Ezzel szemben míg márciusban húsz százalék gondolta azt, hogy a hatalom Medvegyev kezében összpontosul, addig legutóbb már csak 9 százalék látta így a helyzetet.
Elemzők figyelmeztetnek arra, a két időszakot nem elegáns összehasonlítani, s természetesnek tartják, hogy a Medvegyevvel szemben a kampány idején felfokozott várakozások után jobban érvényesül Putyin nyolc év alatt felépített népszerűsége. Rámutatnak: Medvegyevet addig nem lehet igazán befolyásosnak tekinteni, amíg nincs saját csapata. A tandem működéséről szólva felhívják a figyelmet a jól kivehető munkamegosztásra. Jól látszik az is, hogy az elit második-harmadik vonalában folyik az átrendeződés, mindez azonban nem érinti a rendszer működését.
Ettől az egy hozzávalótól lesz igazán jó a csirkeraguleves
