Lenin–Marx és roma café Berlinben

2008. 08. 15. 19:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez év januárjában nevezték ki Can Togay Jánost a berlini Collegium Hungaricum (CHB) igazgatójának. Vezetése alatt az intézet számos változáson ment át, és a sokrétű programkínálattal az intézet bekapcsolódni látszik a németországi kulturális vérkeringésbe. Az eltelt fél év alatt hozták létre a Moholy-Nagy Galériát, a Ligeti Zenestúdiót, és az egykori berlini magyar intézetet megalapító Gragger Róbertről elnevezett Gragger Intézetet, ahol legutóbb a magyar tudományközpontok mutatkoztak be. A következő néhány hónap programjai között szerepel Pauler Gyula retrospektív kiállítása – a nagyszabásúnak ígérkező Lenin–Marx című munka újraalkotása azért hagy némi erkölcsi, politikai kivetnivalót maga után –, konferencia a vasfüggöny mögötti pszichoanalízisről, de a hírhedt kristályéjszaka évfordulójáról is megemlékeznek majd egy hanginstallációval, a magyar zenészek közül pedig a Váradi Roma Cafét és Illés Mártont hallgathatják meg a CHB látogatói. Az igazgató ars poeticája, hogy elmélyült dialógust tudjon kialakítani a német közönséggel, és ismertté tegye a kortárs kultúrát germán földön. Olyan programokat azonban nem említett, amelyek a magyar hagyományokat vagy konzervatív értékeket jelenítenének meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.