Közönségtalálkozó (média)családi körben

Masszív közönség gyűlt össze szombaton a Hír TV, a Lánchíd Rádió és a Magyar Nemzet családi napján a budapesti Olimpiai parkban. A koncertekkel, gyerekprogramokkal, kézművesvásárral és médiánk munkatársainak másik arcát is felvillantó produkciókkal tarkított közönségtalálkozó nem csak a nézőknek, hallgatóknak, olvasóknak szolgált meglepetésekkel.

Sashegyi Zsófia
2008. 09. 11. 18:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Adjon Isten mind jobbat, mind jobbat / Ne csak mindig a rosszat, a rosszat / Mitől félünk, mentsen meg, mentsen meg / Amit várunk, legyen meg, legyen meg – zengte a Folkolor a bizakodó ráadásszámot a szombat reggeli verőfényben. A Magyar Nemzet, a Hír TV és a Lánchíd Rádió családi napjának első fellépőit – többek között Bodacz Balázst és Tótváradi Zsoltot – lassan, de egyre biztosabban növekvő közönség hallgatta a Duna-part könnyű szélben nyújtózkodó fái közt. A kézművesportékákat kínáló sátraknál ekkor már pezsgett az élet, a sörpadokat kisebb-nagyobb társaságok lepték el, míg a nap konferansziéi, Eszményi Anett és Rabb Ferenc a programot ecsetelték a nagyszínpadon. Leginkább a súgógép kipróbálása csigázott fel, a civil bemondók DVD-n haza is vihették „tévés” szereplésüket, kár, hogy ide végül el se jutottam. Helyette jutott viszont Hot Jazz Band, rengeteg ismerős, kávéházi beszélgetések és a többi. De ne szaladjunk ennyire előre.
Itt vannak például Csoóriék, akik – átérezhettük – „elővarázsolják a száműzött harmóniát, kijelölik helyünket a földgolyón, és megmutatják, nemcsak értelme van a nép, nemzet szavaknak, hanem lelke is”, Még most is Vitézy Zsófia felkonferáló szavai bongnak bennem, ha az Ifjú Muzsikás(ok) játékára gondolok. Felemelő, kicsit megható is a kép, s bár ez a szombati nap korántsem a pátoszról szólt, kétségkívül otthont talált benne ez a gondolat.
Valóban, hazánk legjobbjai közül választott zenészek verték fel az Olimpiai park csendjét szombaton; majd negyven fokban is vidáman járnak a lábak a Hot Jazz Band békebeli, fekete-fehér filmeket idéző muzsikájára, a Csík zenekar pedig lenyúlt egészen a gyökerekhez. A Szabó Attila vonója alól indázó magyarpéterlaki táncdallamokra még ebben a hőségben is futásnak eredt végtagjainkon egy kis borzongás. Aki megéhezett, délidőben a Kecskeméti pecsenyesütő monumentális hekkjei, csülkei, lacipecsenyéi közül választva üldögélhetett a sörpadokon, onnan nézhette, ahogyan Bordi András Balassit énekel, majd Szilágyi Zoltán segítségével közénk idézi Albán urat.
A nagyszínpadon a Pataky Enikő által ajánlott Dr. Jazz nyugtató játékát követően felvillant a sok jóval kecsegtető jövő is. A manapság természetesnek vehető piaci cenzúrából a Lánchíd Rádió által kiszabadított Propeller Band kellemes dallamai után a Szerető Szabolcs által felvezetett, meghökkentő energiákat mozgósító Tomorrow következett, amelynek tagjai talán maguk is rájöttek, jobb elhagyni nevük elől a „Hated” (gyűlölt) jelzőt, hisz ha így folytatják, a legkevésbé sem lesz okuk gyűlölni a holnapot. A helyszínek között hömpölygő közönség közt néhol feltűnt Ókovács Szilveszter is, aki délelőtt kétórás élő adásban közvetített a helyszínről a Hír TV nézőinek. Arcok villantak fel, s kapcsolódtak össze hanggal, tollal; a hallgató/olvasóközönség pedig kíváncsian tette fel kérdéseit az újságíróknak ezúttal személyesen is, a kávéházi beszélgetések alatt, vagy csak úgy, séta közben, az asztaloknál.
Huth Gergely, Ludwig Emil és Ugró Miklós az újságírás és a humor kapcsolatáról cserélt eszmét, s a hallgatóság egyre vastagodó gyűrűjében lapunk Ballai Attila vezette sportrovatának tagjai is izgalmas beszélgetést generáltak. Ahogy ennek lennie kell, a Hír TV női műsorvezetőinek beszélgetése is felkeltette az érdeklődést, nem hiába, hiszen egyéb kulisszatitkok mellett megtudhattuk, ki miért mosolyog sokat vagy éppen keveset a kamerák előtt, mi játszódik le – egy nézői hozzászólás szerint már-már családtaggá avanzsáló – hírolvasóinkban, amikor lefagy a súgógép, de ízelítőt kaphattunk a nézők kritikáiból is. Megtudhattuk, miért nem tegeződik Nagy Katalin a politikusokkal, elgondolkodhattunk azon, vajon gyógyít-e, vagy csak a betegségtudatot erősíti, ha Pataky Enikővel együtt beszélünk bajainkról, s hogy miféle pozitív üzeneteket küld felénk jobb híján mimikájával a tavalyi mosolyverseny győztese, Eszményi Anett, miközben lehangoló hírek garmadát közvetíti otthonainkba.
Két beszélgetés között mellettem egy úr a láthatatlan munkatársakat hiányolja kissé, a Lánchíd Rádió és a Magyar Nemzet „háttércsapatát”, de való igaz, nehéz lenne minden névhez arcot kapcsolni egyetlen nap alatt. Azért felvonultak még a Célpont parázs érdeklődéstől övezett munkatársai mellett a rádió alakjai is, többek közt Kokó és Jeszenszky Zsolt, Perjés Zoli pedig este igyekezett táncra ihletni a nézősereget lemezeinek sűrű cserélgetése árán.
A naplementében bágyadtan kering, aki reggel óta részese ennek a nyüzsgésnek. Én is jó ideig halasztgattam, hogy egy kis időre árnyékba vonuljak; mindig közbejött valami. Egy ismerős, egy ismeretlen, remek zenék vagy figyelemfelkeltő mondatok ütik meg a fülem, s jóformán még szemügyre se vettem a vásárfiát kínáló standokat. Az illatokban tobzódó bioszappanhegyek mellől nehezen szabadultunk; kollégámra egy impozáns bőrpáncélt próbáltam rábeszélni, de végül csak fakanalat vettünk Maci kutyának, szemügyre vettük a könyvkínálatot – szép számmal képviseltették magukat szerzőink: többek közt Kő András, Kristóf Attila, Margittai Gábor művei között válogathattunk, de Tamási, Sinka István, Márai és László Gyula művei mellett Tormay Cécile Bujdosó könyvét is megtaláltuk itt. Merítettpapír-csíkokon jókívánságok sorjáztak, s eddigi fesztiválélményeink alapján megadóan kerestük a bóvlit is, de hiába. Amerre nézünk, míves fafaragások, finoman díszített magyaros ruhák, rusztikus fajátékok látványa fogadott.
Egy asszony szórakozottan váltogatta a kis figurákat frissen vett logikai zsebjátékán az egyik asztalnál, míg a színpadon az utolsó koncertre rendezkedtek be Ferencziék. A kigyúló reflektorok alatt Losonczy Kata konferálta fel a Herfli fenegyerekét és bandáját. Ferenczi György és a Rackajam a tőle megszokott lendülettel sodor az első hangtól az utolsóig, egyszerre megnyugtató és inspiráló lüktetésben, a közönség pedig a lassan ránk boruló estében ringott Kiss Anna Fűszedőire; énekre, dobra, szájharmonikára. „Te hagytál el, nem én téged / Délibáb volt a hűséged” – szólt a dal, s a színpadon békés egyetértésben fonódott össze a lírával a markáns látvány. A rackahajú, tetovált, erőteljes férfialakok érces vokáljukkal kimerevítik, lebegővé varázsolják a pillanatot, én pedig titkos gyönyörűséggel nézek körül a lélegzetét visszafojtott közönségben, és a száműzött harmóniára, varázslatra meg a földgolyón kijelölt talpalatnyi helyre gondolok – na meg arra: vajon tudják-e, hogy Petőfit hallanak?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.