FT.com
Litvánia nem hajlandó a magyar utat járni, és nem fogad el pénzt a Nemzetközi Valutaalaptól, jelentette be Andrius Kubillus, aki jövő héten teszi le az esküt az új konzervatív–liberális koalíció miniszterelnökeként, olvasható az üzleti körök globális lapjában. Kubillus hozzátette: tisztában van azzal, hogy Washingtontól és Brüszszeltől kölcsönt elfogadni befektetési kockázatokkal jár, hiszen a kölcsönfelvétel annak kinyilvánítása, hogy az ország gyenge lábakon áll.
Denis MacShane baloldali brit munkáspárti képviselő cikkében értetlenségét fejezi ki, hogy míg Európában a hidegháború idején a jobboldal volt Moszkva legkeményebb ellenfele, ma a jobboldali, konzervatív vezetők támogatják a Kremlt, mint Merkel német kancellár, Sarkozy francia elnök és Berlusconi olasz miniszterelnök. Ezzel – MacShane szerint – Sarkozy elidegenítette Kelet-Európát. Ugyanakkor most a liberális, baloldali és emberjogi körök bírálják Putyin új, tekintélyuralmi rendszerét, mint például David Miliband brit külügyminiszter, és Franciaországban a balliberális Libération napilap az orosz terjeszkedés legélesebb kritikusa. (A Rothschild tulajdonban lévő lap 140 000 példányban jelenik meg a hatvanmilliós Franciaországban – L. I.)
Herald Tribune
A grúziai parlamentben botrányba fulladt egy meghallgatás, ahol az ország volt moszkvai nagykövete elmondta: Grúzia volt felelős a grúz–orosz konfliktus kirobbanásáért. Eroszi Kitszimarisvili közölte, grúz politikusok már áprilisban tájékoztatták, hogy Tbiliszi Abháziában háborút indít, és ebben Szaakasvili elnököt Amerika támogatni fogja. Ekkor hozzávágtak egy tollat, lehurrogták, majd a meghallgatás félbeszakadt, írja a New York Times globális kiadása.
SME
A szlovák lap jegyzetében úgy vélte, hogy habár az Országgyűlés elfogadta a költségvetést, Gyurcsány Ferencen kívül Magyarországon kevesen tekintenek a jövőbe optimizmussal.
Megszólalt Jákob Zoltán a budapesti raktártűzről