Elvesztek a bizonyítékok

Fontos iratok tűntek el a rendőrségről a Terjék István elleni merénylet bizonyítékai közül, a dokumentumok tisztázhatnák, kinek állt érdekében a vállalkozó halála. A gyilkossághoz olyan anyagot használtak, amellyel csak az Aranykéz utcai robbantásnál találkoztak a nyomozók. A legfontosabb adatnak ott is lába kelt.

Csibra Tibor
2010. 01. 31. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Terjék István vállalkozó ellen 1998 nyarán elkövetett robbantásos merénylet körülményeinek tisztázásával folytatódott tegnap annak a társaságnak a büntetőpere, amelynek tagjait többek között az ezredforduló környékén a Mol százhalombattai olajfinomítójából elkövetett sorozatos üzemanyaglopásokkal, és az ahhoz kapcsolódó, 2005-ös diósdi kettős gyilkossággal vádolnak a Pest Megyei Bíróságon. A Terjék elleni merényletet csaknem egy éve egyesítették a csoport egyéb ügyeivel, mikor tíz év után azonosították annak elkövetőjét, K. Ferencet. A férfi akkor már évek óta a vádlottak padján ült, épp azokban a napokban engedték haza három évig tartó előzetes letartóztatásából. K. Ferenc a diósdi gyilkosság társtettese. A monstre perbe ezután kapcsolódott be vádlottként az ismert producer, P. György, akit felbujtóként tart számon a vádirat a Terjék-ügyben. A merényletet a budapesti Egér úton követték el, miután K. Ferenc átadott az áldozatnak egy táskát, aki azt hitte, hogy abban a neki ígért pénz van. K. Ferenc ezután felhívott egy számot a megbízójától kapott mobiltelefonról, mire a csomagba rejtett pokolgép detonátora működésbe lépett. Terjék túlélte a robbanást, a kórházban halt meg. A nyomozók ki is tudták hallgatni, de nem árulta el nekik, hogy kinek állhatott útjában. Terjék, P. György, illetve a diósdi merénylet vélt felbujtója, Cz. Attila szoros üzleti kapcsolatban álltak többnyire illegális vállalkozásaik miatt. A csoportnak további tagjai is voltak, őket többnyire tanúként hallgatja meg a bíróság. Ők, illetve a vádlottak láthatóan igyekeznek egymásra kenni a felelősséget, hogy kinek állhatott érdekében Terjék halála. Az egyik lehetőség, hogy Cz. Attila több tíz millió forintos öszszeggel tartozott az áldozatnak, s az adósságtól így akart megszabadulni. Tegnap a bíróság tanúként hallgatta meg azt a férfit, aki először kapott megbízást a gyilkosságra, de nem vállalta azt. Bartkó Levente bíró igyekezett feloldani a láthatóan rettegő tanú korábbi vallomásai között fennálló teljes ellentmondást. A tanács kénytelen közvetett adatokra hagyatkozni a Terjék elleni merényletben, mert számos bizonyíték már a nyomozáskor eltűnt. A rendőrség részletes házkutatást tartott a vádlottak lakásain, de a jegyzőkönyvek elvesztek. Szintén hiányzik Terjék nem hivatalos magánkönyvelése. Az üzletember minden kiadásáról, bevételéről, kölcsönadott összegeiről precíz mérleget vezetett, ennek szintén a nyomozáskor kelt lába. Az ügy érdekessége, hogy a merénylethez ugyanazt a robbanóanyagot használták, mint néhány nappal korábban az Aranykéz utcában. A szerrel sem előtte, sem utána nem találkoztak a hazai szakemberek, s azt vélhetőleg ugyanaz a csoport hozta be Magyarországra, majd kettéosztotta a robbantásokhoz. Korábban beszámoltunk róla, hogy az Aranykéz utcai merénylet után szintén a rendőrségről tűnt el a vélt elkövető, Jozef Rohác elleni egyetlen tárgyi bizonyíték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.