A reneszánsz tárlat nemzetközi sikere

Munkatársunktól
2010. 02. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csaknem 230 ezer látogatót fogadott három és fél hónapos nyitva tartása alatt a Szépművészeti Múzeum Botticellitől Tizianóig című kiállítása. A tárlatra, amely vasárnap este zárta kapuit, az utolsó két napon több mint tízezren voltak kíváncsiak. A kiállításon látható 130 festményt – köztük a világ egyik leghíresebb és legértékesebb alkotását, Leonardo da Vinci Hermelines hölgyét – több mint 50 múzeumból kölcsönözte az intézmény erre a nagyszabású tárlatra.
A kiállítás nemcsak itthon, hanem határainkon túl is nagy visszhangot váltott ki, több mint 30 ország állampolgárai váltottak jegyet a tárlatra. A tárlat a nemzetközi sajtó érdeklődését is felkeltette. A tárlatról hosszú és pozitív kritikát közölt a Financial Times New country for Old Masters címmel, de a kiállításról beszámolt az Apollo című nagy tekintélyű művészeti magazin honlapja és a szintén mértékadó The Art Newspaper is. A cikk szerzői elismeréssel szólnak a bemutatott anyag súlyáról, nagyságáról és hangsúlyozzák, hogy a Szépművészeti a kiállítással komoly nemzetközi tekintélyt szerzett.
Az itáliai reneszánsz eddigi legátfogóbb hazai kiállítása október 28-án nyílt, és a múzeum történetének harmadik leglátogatottabb tárlataként zárta kapuit. (A Van Gogh Budapesten című kiállítást 483 ezren látták 2006–2007-ben, a Monet és barátait pedig 250 ezren 2003– 2004-ben.) A kiállításon a címben kiemelt alkotók mellett több mint nyolcvan festő, köztük Leonardo, Giorgione, Raffaello, Veronese és Tintoretto alkotásaival találkozhattak a látogatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.