Visszavonták a megbízatását az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) gyógyszerügyi vezetőinek. Az okokról megkérdeztük az OEP sajtóosztályát, ám ott részleteket nem árultak el. Távozásuk hátterében több olyan tervezett, vagy már be is vezetett intézkedés állhat, amely kiváltotta a gyógyszergyártók tiltakozását, amelynek a cégeket képviselő szövetségek többször hangot is adtak az egészségügyi miniszternél és a kormány más tagjainál. Az egyik ilyen vitatott intézkedés az volt, amikor az OEP januárban árcsökkentésre akarta felszólítani a gyártókat egyes kombinációs gyógyszereknél (ugyanarra a betegségre használt, többféle készítmény egy tablettában történő összevonása), mondván: ezeket a szereket együttesen drágábban adják, mint amennyibe külön-külön kerülnek. A gyártók azonban vitatták a számítási módszereket és kifogásolták a döntés jogszabályi alapjának hiányát.
Néhány neves orvosprofeszszort pedig az háborított fel, hogy továbbképzésre kötelezték őket – összesen 181 doktort –, mert az OEP számítása szerint nem költséghatékonyan gyógyszerezték betegeiket, azaz összességében túl sok tb-támogatást használtak fel a medicinákhoz. Magát a rendszert és a költséghatékonyság-számítás módszerét bevezetése óta rengetegen kritizálták. A távozó gyógyszerügyi főosztályvezető, Molnár Márk volt az, aki Batthyány-Strattman díjat kapott Horváth Ágnestől.
A döntés pikantériája, hogy az akkori szabad demokrata egészségügyi miniszter a több évtizedes kiemelkedő szakmai munkával indokolta az akkor huszonéves Molnárnak adott elismerést. Ezt a megjegyzést azonban később a tárca törölte.

Illik vagy nem illik? Tesztelje tudását kvízünkkel!