Újabb svédtorna, Koeman hollandjai

A 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek tegnapi varsói sorsolásán Andrij Sevcsenko a Magyarország nevét tartalmazó golyót az E csoportba delegálta, ahová a holland, a svéd, a finn, a moldovai és a San Marinó-i válogatotté került még. Papíron versenyben lehetünk a reményt adó második helyért, kérdés, a gyepen is ott leszünk-e.

Ch. Gáll András
2010. 02. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Beosztás. A csoport: Németország, Törökország, Ausztria, Belgium, Kazahsztán, Azerbajdzsán. B csoport: Oroszország, Szlovákia, Írország, Macedónia, Örményország, Andorra. C csoport: Olaszország, Szerbia, Észak-Írország, Szlovénia, Észtország, Feröer-szigetek. D csoport: Franciaország, Románia, Bosznia-Hercegovina, Fehéroroszország, Albánia, Luxemburg. E csoport: Hollandia, Svédország, Finnország, MAGYARORSZÁG, Moldova, San Marino. F csoport: Horvátország, Görögország, Izrael, Lettország, Grúzia, Málta. G csoport: Anglia, Svájc, Bulgária, Wales, Montenegró. H csoport: Portugália, Dánia, Norvégia, Ciprus, Izland. I csoport: Spanyolország, Csehország, Skócia, Litvánia, Liechtenstein.


(Varsó)

A bő két év múlva esedékes, lengyel–ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek sorsolása felért egy időutazással: a helyszín, a varsói Kultúra és tudomány palotája akár Moszkvában is állhatna, a Lenin-hegyen, az 1955-ben épült monstrum ugyanabból az eresztésből van, mint például a Lomonoszov egyetem épülete. Belül sem alakították át túlságosan, igaz viszont, hogy van benne tér bőven, elfértek az újságírók mellett az ötvenegy érdekelt válogatott potentátjai is, köztük a magyar szövetség képviseletében Erwin Koeman kapitány, Kisteleki István elnök, Bienerth Gusztáv nemzetközi igazgató és Szekeres Tamás technikai igazgató. Apró gondként Kisteleki már biztosan nem lesz funkcióban, amikor a selejtezők elkezdődnek idén szeptemberben, de mérget arra se vegyünk, hogy Koeman igen…
A sorshúzásnál segédkező legendák – Andrij Sevcsenko, Oleg Blohin, Zbigniew Boniek és Andrzej Szarmach – húzták ki a golyókat, a Magyarország nevét tartalmazó gömböt a 2004-es aranylabdás Sevcsenko. A legerősebb kalapból Hollandiát, a világranglista harmadik helyezettjét kaptuk. „Ennek szívből örülök, komoly kihívás szembekerülni hazám válogatottjával, alig várom már, hogy megmérkőzzünk. Júniusban úgyis lesz egy barátságos meccsünk Amszterdamban, kevéssel a vb előtt, jó lenne, ha nem sokkal azt követően lenne a selejtezőbeli összecsapásunk is. Hollandia a világ egyik legerősebb válogatottja, aligha veszélyeztetheti bárki is a csoportelsőségét. Mi viszont a svédekkel, a finnekkel és a moldovaiakkal versenyben akarunk lenni a második helyért, mert egy selejtezősorozatban csak a továbbjutásnak van értelme!” – mondta a helyszínen Koeman.
A kilenc csoportelső mellett a legjobb második lép tovább egyenes ágon, a maradék nyolc második párokba osztva vív pótselejtezőt. A szakvezető arról is beszélt, hogy szívesen kipróbálna két-három U20-as vb-bronzérmes labdarúgót, de még nem a március 3-i, oroszok elleni, hazai barátságos mérkőzésen, mert akkor az U21-es csapatunk Olaszországban vív fontos Eb-selejtezőt.
Érdekes volt Gavril Bálint (alias Bálint Gábor Pelé…), az újdonsült moldovai szövetségi kapitány mondandója. „Apám magyar, és már sajnos nem beszélem a nyelvet, de érdeklődéssel figyeltem szereplésüket a vb-selejtezőben. Rengeteget fejlődtek, és ezt nem udvariasságból mondom. Annak idején még U18-as Eb-selejtezőn játszottam a magyarokkal, Détári Lajos önöknél, szép emlék, hogy mi jutottunk tovább. Hollandia a nagy favorit, mi szeretnénk ott lenni a versengésben a második helyért” – mondta Bálint, az 1986-os BEK-döntő egyik hőse, aki a Barcelona elleni tizenegyespárbajban értékesítette a Steaua egyik lehetőségét.
Ami a többieket illeti: az Erik Hamrén svéd kapitány nevében nyilatkozó Marcus Allbäck úgy várja vissza Zlatan Ibrahimovicot, mint a messiást – mi kevésbé –, Bert van Marwijk holland kapitány pedig arról beszélt, örül a kapitányi párbajnak honfitársával, Erwin Koemannal, akivel annak idején a zöld gyepen számos nagy csatát vívott. A finn és a San Marinó-i szakemberekre ezúttal kevesen voltak kíváncsiak, de a február 17-i amszterdami időpont-egyeztetésen már az ő szavuk is számít majd.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.