Netanjahu adott parancsot

Bár Izrael rendíthetetlenül tagad, nyílt elítélése pedig kockázatos vállalkozás Európában, a dubaji gyilkosság ügyében egyre szaporodnak a zsidó állam titkosszolgálatát terhelő bizonyítékok, s vele együtt felmerül a politikai felelősség kérdése is.

Hírösszefoglaló
2010. 03. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Következmények. Izrael nem számít arra, hogy a Dubajban meggyilkolt palesztin Hamász-vezető halála körüli nyitott kérdések problémákat okozhatnának a zsidó állam és az európai országok kapcsolatában, mert Izraelnek nincs köze az ügyhöz – jelentette ki az izraeli külügyminiszter-helyettes. Közben több EU-ország külügyminisztere is jelezte, hogy tájékoztatást akar kérni ma Brüsszelben Avigdor Libermantól, az izraeli diplomácia irányítójától.


Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök személyesen hagyta jóvá a Hamász egyik magas rangú tagjának dubaji meggyilkolását – erre a következtetésre jutott a Sunday Times brit vasárnapi lap. Tényfeltáró riportja szerint Netanjahu január elején felkereste az izraeli titkosszolgálat, a Moszad tel-avivi központját, ahol Meir Dagan, az ügynökség vezetője tájékoztatta a készülő merényletről. A találkozón részt vett a rajtaütésre kijelölt osztag néhány tagja is.
Mahmúd Abder-Raúf el-Mabhúhot január 20-án, dubaji szállodai szobájában gyilkolták meg. Az emirátus rendőrfőnöke kijelentette: a nyomozók kezében bizonyítékok vannak arra – egyebek közt telefonlehallgatások –, hogy a Hamász-politikus meggyilkolásában szerepe volt az izraeli hírszerzésnek. Dubaj kilátásba helyezte Meir Dagan Moszad-főnök letartóztatásának kérését az Interpoltól.
A 11 tagú halálbrigád által használt útlevelek kínos helyzetbe hozták Izraelt az okmányok eredetijeit kiadó országokkal, Nagy-Britanniával, Írországgal, Franciaországgal és Németországgal szemben.
A zsidó állammal szemben általában megértő politikát folytató német vezetés is a Hamász-vezető elleni akció hátterének felfedését követeli Izraeltől – írta kölni tudósítónk. A külügyminiszter, Guido Westerwelle berendelte a izraeli nagykövetet, míg az ellenzék a parlamenti vizsgálóbizottság elé szándékozik vinni az ügyet. A Moszad-ügynökök egyike, egy bizonyos Michael Bodenheimer a múlt nyár elején egy Tel-Avivban kiállított útlevéllel jelentkezett a kölni bejelentőhivatalnál és – a nemzetiszocialista rendszerben üldözött szülei származására hivatkozva – német útlevélért folyamodott. A bemutatott házassági bizonyítvány alapján a hatóság eleget tett a kérésnek, és június 18-án kiadta Bodenheimernek az útlevelet. A Spiegel hírmagazinnak a témára ráállt riporterei a megadott kölni lakcím alatt nem leltek ilyen nevű személyre. A férfinak nyoma veszett az izraeli Herzlijában is, ahonnan – a Kölnben kapott útlevél kiállítása óta – eltűnt. A kölni államügyészség utazási okmány törvénytelen felhasználása miatt nyomoz, de lehet, hogy a szövetségi államügyészség – titkosszolgálati ügynöktevékenység gyanújával – saját hatáskörébe veszi át az eljárást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.