Kanada történetének legnézettebb sportközvetítése volt a hazaiak vasárnap esti, Egyesült Államok elleni olimpiai jégkorong-mérkőzése. A helyi lakosság csaknem harmada, 10,6 millió érdeklődő követte nyomon az 5-3-as amerikai sikert hozó összecsapást. A találkozónak volt olyan szakasza, amikor 13 millióan kapcsoltak az eseményt sugárzó csatornára. Az eddigi kanadai csúcsot a 2002-es Salt Lake City-i ötkarikás finálé tartotta. Azt a mérkőzést, amelyben szintén az amerikai alakulat volt az ellenfél, 10,3 millión nézték végig.
A cseh Jaromir Jagr, a világ egyik leghíresebb jégkorongosa nem kíván foglalkozni azzal, hogy az orosz Alekszandr Ovecskin „letarolta őt” a két válogatott vasárnapi olimpiai mérkőzésén, Vancouverben. Vjacseszlav Bikov, a világbajnok orosz válogatott szövetségi kapitánya viszont a látványos bodicseket, amelynek nyomán az oroszok gólt szereztek, a 4-2-es sikerüket hozó mérkőzés egyik lényeges, eredményt befolyásoló momentumának tartja. Az olimpiai és világbajnok, Stanley Kupa-győztes Jagr elhárította a „karambolra” vonatkozó újságírói kérdéseket, sokkal inkább Ovecskin nagyságára hívta fel a figyelmet, a csatárt a világ pillanatnyilag legjobb hokisának nevezve. „Minden nagy játékos más. Nem lehet őket összehasonlítani. Más volt Wayne Gretzky, más volt Mario Lemieux. Más Ovecskin is” – jegyezte meg a csehek nemzeti hőse. Az utóbbi két NHL-es idény legértékesebbjének választott orosz sztár az esettel kapcsolatban annyit mondott: „Tisztában vagyok vele, hogy nagy és erős ütközés volt, de mit tehettem volna? Ez egy olimpia.” Vjacseszlav Tretyak, a szovjetek kapuslegendája – aki most az orosz szövetség elnöke – úgy véli, Ovecskin abszolút nem orosz stílusban játszik, igazi NHL-es hokis, aki energiája egy részét az ellenfelek leütközésére használja.
Valóra válik a belga bobosok álma: Eva Willemarck és Elfje Willemsen közép-európai idő szerint szerda hajnali kettőkor megkezdték szereplésüket a vancouveri téli olimpián. A 2006-os torinói játékok után egy belga televíziós csatorna úgy határozott: válogatót szervez annak érdekében, hogy 2010-ben legyen az országnak bobcsapata. A hetven jelentkező közül szűrték ki a két korábbi atlétát, akik elárulták: eredeti sportágukban minden bizonnyal soha sem juthattak volna el olimpiára.
Csaknem 1600 doppingvizsgálatra került sor a vancouveri téli játékok feléig, és ez idáig egyetlen pozitív eset sem fordult elő. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) hétfői közlése szerint magas hemoglobinszint miatt ugyan két sportolót öt napra eltiltottak a versenyzéstől, de ezek az intézkedések elővigyázatosságból, az érintettek egészségének megóvása érdekében születtek, doppingvétséget egyik olimpikon sem követett el.

Az ukrán kém, aki éveken át kijátszotta a nemzetbiztonsági megfigyelést