Németország nem kérdőjelezi meg a nukleáris elrettentés stratégiáját. Fontosnak tartja azonban a leszerelés jövőjét egy biztonságosabb világ érdekében – magyarázkodott a liberális politikus. Szakértők meglátása szerint az Egyesült Államok jelenleg kétszáznegyven atomfegyvert tart fenn Európában, ebből az arzenálból negyven nukleáris bombát (B-61-3, B-61-4) a Rajna-vidék-Pfalz tartományhoz tartozó Büchelben őriznek. E település – egyben a szövetségi légierő 33. vadászgépezredének a központja – az utolsó, még aktív tárolóhely az országban. A két bombafajta 45 és 170 kilotonna robbanóerővel rendelkezik. Utóbbi tizenháromszorosa annak a bombának, amelyet az amerikaiak Hirosimában vetettek be.
Az elmúlt tíz esztendő során a németek három helyen számolták fel a nukleáris fegyverek tárolóit, Nörvenichben, Memmingenben és Ramsteinben. A légierőn belül a Tornado vadászbombázók helyét a nukleáris bevetésre alkalmatlan Eurofighter vadászgépek vették át. Biztonsági meggondolások főszerepet játszottak abban a döntésben, hogy az Egyesült Államok légiközpontjából, Ramsteinből is eltávolítják a nukleáris fegyvereket. Az itt működő bázis – a hajdani majna-frankfurti katonai repülőtér utóda – átvette az amerikai légierő logisztikai irányítását és az Egyesült Államok legjelentősebb európai gócpontjává lépett elő. A szükségessé vált átépítési munkálatokra való tekintettel született meg a döntés, hogy kivonják az atomtölteteket. Az azok biztonságát garantáló elővigyázatossági intézkedések befolyásolták és akadályozták volna a bázis mindennapi munkáját. Ezen túlmenően előtérbe került az a meggyőződés, hogy a hidegháború befejeztével az Európában állomásoztatott nukleáris fegyverek mindenekelőtt politikai-pszichológiai funkciót látnak el és jelzik, a NATO-államokat nem lehet elszigetelni egymástól, hanem továbbra is együttesen vállalják a felelősséget a szövetség nukleáris politikájáért.
Németországban a liberálisok, a Zöldek és a szocialista Baloldal az atomfegyverek eltávolítását követeli, a szociáldemokraták számára a nukleáris részvételből való kiválás jelentené a megoldást. Mindössze a kereszténydemokraták állnak ki határozottan az atomfegyverek további állomásoztatása mellett, abból a meggyőződésből kiindulva, a NATO-n belül ezzel biztosítani lehet Németország beleszólási jogait.

"A hétszentségit neki!" – Kocsis Máté nem hagyta szó nélkül Tseber Roland fenyegetőzését