
origo.hu
Ausztria és Szlovákia is megszünteti a határellenőrzéseket
Büntetőeljárás. A brit parlament alsóházának három volt képviselője, illetve a Lordok Házának egyik felfüggesztett tagja ellen büntetőeljárás indul a tavaly kirobbant súlyos költségtérítési botrány ügyében. Elliot Morley, David Chaytor, Jim Devine, valamint Lord Hanningfield ellen még februárban emeltek vádat jogtalan költség-visszaigénylések, illetve dologi beszerzések szintén törvénysértő elszámolása címén. Az ügyvédek azzal érveltek, hogy a vádlottakra továbbra is kiterjed a mentelmi jog. (MTI)
Régen fenyegette London és Washington baráti kapcsolatát akkora veszély, mint most. Kezdetben Nagy-Britannián éppolyan együttérzést, a brit központú nemzetközi vállalat feltételezett vagy valóságos gondatlansága felett éppen olyan ingerültséget lehetett tapasztalni, mint Amerikában. Ezt azonban hamar az amerikaiak elleni ingerültséggé változtatta az, hogy az Egyesült Államokban britellenes hangulattá vált a baleset feletti kétségbeesés, különösen amint egyre nyilvánvalóbb lett, hogy sem a BP, sem más nem talál azonnali vagy tökéletes megoldást a szennyeződésre. Először David Cameron brit miniszterelnök is úgy nyilatkozott, hogy tökéletesen megérti Barack Obama felháborodását és mélységes aggodalmát. Hamarosan azonban azt fedezték fel a brit kommentátorok, hogy Obama, akinek népszerűsége sokat csökkent megválasztása óta, a novemberben esedékes kongresszusi választásokra gondolva meglovagolja az olajkatasztrófát, és emlékezve arra, hogy mennyit ártott George W. Bushnak a New Orleanst és vidékét ért árvíz, sürgősen bűnbak után nézett. Kijelentései egyre szertelenebbek lettek, míg végül a szó szoros értelmében kijelentette, hogy keresi, „kit lehet fenéken rúgni”. Az is feltűnt a briteknek, hogy míg a vállalatot mindenki csak BP-nek nevezi, Obama minden esetben nyomatékosan British Petroleumot mond.
Malcolm Rifkind egykori külügy- és védelmi miniszter a Timesban írt cikket az anglofób hadjárat igazságtalanságáról. Nagy-Britannia volt washingtoni nagykövete arra biztatja a kormányfőt, hogy Washingtonban álljon a sarkára és magyarázza meg az elnöknek, hogy létfontosságú brit érdekeket sért dühkitöréseivel. Egy munkáspárti képviselő rámutat, hogy a fúrási baleset sosem történhetett volna meg, ha az Egyesült Államok olyan szigorú elővigyázatossági rendszabályokhoz köti a tengerfenéken történő olajfúrást, mint az európai országok.
Cameron ezen a hétvégen Washingtonba megy. Bár a tárgyalás fő témája Afganisztán, ahol az amerikaiak katonailag és diplomáciailag is fontosnak tartják a brit jelenlétet, a BP ügye alighanem megkerülhetetlen vitapont lesz.
Ausztria és Szlovákia is megszünteti a határellenőrzéseket
Virágzik a szervezett bűnözés Zelenszkij országában
Most érkezett: súlyos vonatbaleset történt Magyarországon, nagy erőkkel mentenek
Az ukránok állítják: likvidálták a legendás, de rettegett orosz mesterlövészt - ha ez igaz, az súlyos veszteség Moszkvának
Zokognak a rajongók: elhunyt az ABBA meghatározó alakja
Igaza lett Orbán Viktornak: Németország szabályozása és magas adói elől hazánkba menekülnek a német autógyártók
Az oroszok kiképzés közben csaptak le az ukrán katonákra
Angyalok szárnyán – A Francesco Acerbi-portré
Terroristák felrobbantottak egy iskolabuszt, gyerekek haltak meg
Új tervet talált ki Brüsszel az orosz gáz betiltására
„Bárcsak Puskás Ferenc is láthatná” – a Tottenham edzője a magyar legendáról vallott
A BKK járatait is érinti a delegációs közlekedés
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.