(Köln)
Csaknem öt napon keresztül kereste a rendőrség nyomozókutyák és helikopterek bevetésével a negyvennyolc éves, váratlanul és megmagyarázhatatlanul eltűnt asszonyt. Nem lehetett kizárni azt a lehetőséget, hogy boszszúnak esett áldozatul.
A Berlin Neukölln negyedében dolgozó bírónő a fiatalkorú tettesek pereire összpontosította figyelmét, és az általa kidolgozott rendszer hamarosan ismertté tette a nevét az egész országban. A büntetőeljárás megreformálását abban látta, hogy a fiatalkorú bűnözők elleni eljárást a lehető leggyorsabban kell lefolytatni, mert – miként többször kifejtette – az ítélet hatását rontja, ha hosszú idő telik el a bűntett és a felelősségre vonás között.
Az erőfeszítései nyomán nemrégiben bevezetett, úgynevezett „neuköllni modell” új fejezetet nyitott Berlin azon részében, amely lakóinak összetétele és szociális helyzete miatt egyre inkább a német főváros kritikus negyedének számított. Az e városrész ügyeiben illetékes bíróság tagjaként Kirsten Heisig szigorúságával is kitűnt, és ennek megfelelően nem volt alaptalan az a gyanú, hogy valamelyik elítéltje bosszút akart állni rajta. A nyomozók azonban óvatosan nyilatkoztak és nem zárták ki azt sem, hogy öngyilkos lett. Ennek a feltételezésnek ellentmond, hogy az eltűnése előtti estén rokonokat látogatott meg, és ők semmi jelét nem látták rajta nyugtalanságnak, idegességnek, elégedetlenségnek. Kirsten Heisiget kollégái erős, határozott egyéniségként ismerték meg.
A rejtélyes ügyet tovább bonyolítja az az SMS, amit lányának küldött, és ami az utolsó életjelnek számít: „Mindez túl sok a számomra.” A visszaeső fiatal bűnözők specialistájának halálára előreláthatóan a boncolási jegyzőkönyv szolgál majd magyarázattal.

Ez a százforintos akár 2000 eurót is érhet – nézd meg a sajátodat!