Újabb gyanús Duna TV-s filmbeszerzési szerződésekről beszélt tegnap Szabó László, a tévét felügyelő Hungária Televízió Közalapítvány fideszes kurátora. Szabó elmondta, a televízió a Gézengúzok című fikciós sorozatra 231 millió forint értékben szerződött az Arac produkciós irodával, amely a filmeket 72 millióért gyártatta le egy alvállalkozóval, 160 milliót tehát „lenyelt”. Vagyis a köztulajdonban álló tévé ennyivel fizetett többet a filmekért, mint amennyibe azok kerültek. A Meyer Consulting Kft. pedig – amelyet ugyanakkor jegyeztek be, amikor az Aracot, s tulajdonosuk is ugyanaz – százmilliós nagyságrendben szerződött a Duna Televízióval. Dokumentum- és játékfilmek vásárlásával kapcsolatban Szabó azt mondta: ilyen célra két céggel ötszázmilliót meghaladó összegben összesen öt szerződést kötött a Duna TV. Az egyik cég, a Waterfall Television Kft. – amely 210-220 millióért szállít filmeket a televíziónak – ugyanarra a címre van bejegyezve, mint a See Walker Television Kft. Ez utóbbi cégről a múlt héten derült ki, hogy egy produkcióért 205 milliót kért és kapott a Duna TV-től, ám a megrendelést továbbadta egy cégnek, amely 64 millióért készítette el a filmsorozatot; a Duna így 140 millióval fizetett többet a gyártási költségnél.
Az Apokalipszis nevű, az Egyesült Államokban bejegyzett offshore cég 300 millió forint értékben szállít kész produkciókat a Dunának. A filmek átadás-átvételekor a Waterfall Television Kft.-t és az Apokalipszist is Palotai Richárd képviselte – ismertette Szabó. A kuratóriumi tag a Duna TV felügyelőbizottságától azt kéri, hogy három napon belül, a menedzsmenttől pedig azt, hogy egy napon belül adjon tájékoztatást az összes szerződésről és teljesítésükről. Ha a kuratórium szocialista, SZDSZ-es és MDF-es többsége nem indít vizsgálatot, akkor a Fidesz és a KDNP delegáltjai rendőrségi feljelentést tesznek – közölte Szabó. Amennyiben a kuratórium a vizsgálat mellett dönt, annak lezárultával elemzik a helyzetet. Ez utóbbira sor kerül: a kuratóriumi elnökség tegnap egyhangúlag úgy döntött, hogy Cselényi László tévéelnököt – aki kézjegyével látta el a kérdéses szerződéseket – felszólítják, három napon belül adjon tájékoztatást a megállapodások körülményeiről.
Cselényi László egyébként tegnap tagadta a Szabó László által „sugalmazott vádakat”. Közleményében kijelentette, rosszindulatú feltételezés, hogy a Duna Televízióval szerződésben álló fővállalkozó a kereskedelmi ár harmadáért készíttette el alvállalkozóival a fikciós sorozatokat. Szerinte ugyanis a tévének egyelőre nem is lehet rálátása arra, hogy a fővállalkozónak hány alvállalkozóval milyen nagyságrendű szerződése van. Cselényi közölte azt is, megtéveszti a közvéleményt, hogy a sajtóban szereplő összegek hol bruttó, hol nettó formában szerepelnek. A Duna Televízió elnöke ugyanakkor leszögezte, hogy a vizsgálat lefolytatása a saját felügyelőbizottságuk dolga.

Megrázó részletek derültek ki az M6-oson történt gázolásról