Két éve még a Sziget előzményeként tartották meg az első magyar dal napját, amely tavaly már önálló napot vívott ki magának. Budapest mellett tíz vidéki város is ünnepli a magyar dalt: Debrecen, Boldog, Salgótarján, Szentendre, Szombathely és Mosonmagyaróvár az idén először. Utóbbiban ez lesz a Szigetköz fesztivál záróakkordja. Zalaegerszegen a Griff Bábszínházban Bóbita címmel Weöres Sándor-verseket énekelnek meg, Szentendrén ef Zámbó István vezényletével undergroundban utazik majd Borlai Gergő, Papesch Péter és Hrutka Róbert, de így tesz majd a budapesti Gödör klubban Takáts Eszter is.
Budapesten tizenhat helyszínen összpontosulnak a programok műfajok szerint szépen elrendezve: a Kobuci-kert a népzenét, a Millenáris a dixie-t és bluest, a Zöld Pardon a könnyűt, az Óbudai Társaskör a komolyat képviseli.
A szervezők nemcsak szokványos koncerteket kínálnak, ahol kötelező felvenni a néző-zenész pózt, hanem az alkotói folyamatokat is felfedik egyesek. Az Ajtósi Dürer soron tanyázik a Blokk alkotóközösség, amely a kortárs művészeti, értelmiségi élet kísérletező egyéneit tömöríti össze. Képzőművészek, alternatív színházasok, független rádiósok, zenészek bázisa ez, ahol most bárki körbejárhat, beülhet az együttesek próbájára. Ez a bázisa a Bijounak, a Nemjucinak, a Kéményseprőknek, Kiss Erzsiéknek, az Esti Kornél zenekarnak. Utcazenészek, reneszánsz énekesek, kisiskolások veszik be a nap fővárosát, Egert. A központ a Dobó tér lesz: itt váltja egymást a Gajdos Népzenei Együttes, Herczeg Flóra és a Veszelka Kommandó, a Csík zenekar, Ferenczi György és a Rackajam, a Kiscsillag. Csak a hecc kedvéért lesz magyar dal bora, és magyar bor dala is. Az ünnepbe a Duna Televízió is becsatlakozik: péntekig a Csókolom, a Kispál és a Borz, Zorán koncertfilmje szerepel a műsorfolyamban.
(Részletes infó: www.magyardalnapja.hu)

Városháza-botrány: vádat emeltek négy ember ellen, börtönt kér az ügyészség