Rongálás, magánlaksértés és más bűncselekmények miatt nyomoz a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a tavaly decemberi szegedi pavilonbontások ügyében, illetve a gazdaságvédelmi osztály hivatali visszaélés gyanúja miatt vizsgálódik. A nyomozást az érintett kereskedők panasza nyomán a Legfőbb Ügyészség rendelte el, felügyeleti szervként a Békés Megyei Főügyészséget jelölte meg. A rendőrség sajtószolgálatának tájékoztatása szerint jelenleg az iratokat szerzik be és kihallgatásokat tartanak az ügyben.
Mint arról lapunkban többször is beszámoltunk, a szegedi Mars téri piac átépítése kapcsán több éve húzódó jogvita zajlik a város és a piac területén dolgozó kereskedők között. Az árusok ugyanis a piac területén saját tulajdonú pavilonokban dolgoztak, amelyek útjában voltak a piac átépítésének. A Botka László (MSZP) vezette önkormányzat úgy kívánt pontot tenni az ügy végére, hogy tavaly, advent első vasárnapján, sötétedés után egyszerűen eldózeroltatta a bódékat. A kereskedőkkel nem egyeztettek előre, így többüknek céges iratai, számlái, pénztárgépe és esetenként többmilliós árukészlete volt az üzletében. A bontás idején a kereskedőket biztonsági szolgálat tartotta távol a piac területétől, akik így tehetetlenül nézték végig, amint tulajdonukat lerombolják. A vállalkozók által kihívott rendőrök is csak a piac biztonsági szolgálatának segítettek. Az egyik kereskedő még aznap feljelentést tett lopás miatt, ám a rendőrség bűncselekmény hiányában lezárta az ügyet. Ezután fordultak panasszal a kereskedők az ügyészséghez, amely végül elrendelte a nyomozást.
A piac átépítését folyamatos botrányok kísérik. Kiderült ugyanis, hogy a város szabálytalanul nyújtotta be a pályázatot a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez, így az uniós pénzeket koordináló szervezet egyelőre nem folyósítja Szegednek a belváros rekonstrukciójára (ennek a fejlesztésnek része a piac átépítése is) szánt többmilliárdos támogatást. Kiderült közben az is, hogy az átépítéskor a projektmenedzsment díjazása majdnem 180 millió forintba kerül, több mint hétmillió forintot fizetnek ki közbeszerzési tanácsadásra, közel nyolcmilliót informatikai tanácsadásra. Ez utóbbiról egyébként szakértők azt mondják, hogy a piac idejétmúlt, gyenge minőségű honlapjához hasonló honlapok legfeljebb százezer forintot érhetnek.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére