Hiller: Az MSZP nem mond le a 2010-es választási győzelemről

Az MSZP nem mond le a 2010-es győzelemről - jelentette ki Hiller István kedden Székesfehérváron, a Nagy párbeszéd elnevezésű lakossági fórumon. Az oktatási és kulturális miniszter az egészségügyi és oktatási reformmal kapcsolatban fejtette ki véleményét mintegy száz-százhúsz fős hallgatóság előtt.

MNO
2007. 11. 20. 21:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiller azt mondta, abból, hogy a közvélemény-kutatási adatok jelenleg mit tükröznek, nem lehet 2010-re vonatkozóan következtetést levonni. Emlékeztetett a 2004. évi adatokra, amikor húsz százalékpontnyi különbség volt az MSZP és a Fidesz támogatottsága között, s 2006-ban mégis több szocialista párti képviselő került a parlamentbe, mint korábban.

Úgy fogalmazott: „Ha bárki azt hinné, (...)hogy egy percig (...) is lemondunk a 2010-es győzelemről, az téved”.

A kormány lehetősége, hogy színvonalasan továbbviszi és befejezi a reformokat – mutatott rá, hozzátéve, „útközben megállni, megfordulni, vagy esetleg megrettenve leülni, az biztos bukás.”

Annak a véleményének adott hangot, bár az egészségügyi reform és az egészségügyi biztosítás átalakítása valóban feszült viszonyt hozott létre a koalíción belül, az MSZP-nek és az SZDSZ-nek is érdeke, hogy a kormánykoalíció folytassa a munkáját.

Mint mondta, az egészségügyi törvény a módosító indítványokkal a december 17-i végszavazásig jobbá, működőképessé tehető, s azzá is akarja tenni mindkét párt.

Az oktatási reformról szólva Hiller István hangsúlyozta: a magyar oktatásügyben a legmeghatározóbb kérdés, hogy a kisdiákok jól elsajátítsák az alapokat: tudjanak írni, olvasni, számolni.

A felsőoktatás átalakításának eredményeként a magyar felsőoktatás az évtized végére mérhetően színvonalcentrikussá válik – jelentette ki. Hozzátette: a felsőoktatási intézmények következő három évre szóló támogatását már törvényben meghatározták, s még az idén tisztázzák, hogy melyik mekkora támogatásra számíthat.

A politikus szerint az oktatás átalakításáról nem szakmai, hanem politikai vita folyik. Az MSZP ismerteti a lépéseket, a legnagyobb ellenzéki párt pedig – fűzte hozzá – „szakmai válaszként” nemet mond.

A hallgatóság közül főként a pedagógusok intéztek kérdéseket a miniszterhez, egyebek között arról, hogy mikor lesz majd érezhető hatása a felsőoktatásban is reformoknak. Hiller István szerint ez 2009-2010-ben következik be.

Annak a szülőnek pedig, akinek a lánya két diplomás pedagógusként nem talál a végzettségének megfelelő munkát, a tárcavezető felhívta a figyelmét a minisztérium „Pedagógusok megváltozott munkakörben” című kiadványára, amelyben feltehetően tanácsot kaphat és választ találhat a kérdésére.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.