A Szociális népszavazás 2008 kampányának irányítója hétfőn négy Fejér megyei település közül elsőként Bicskét kereste fel, ahol látogatást tett a kisváros rendelőintézetében, eszmét cserélve az intézmény vezetőjével a vizitdíj betegek körében érzékelhető visszhangjáról, aztán sajtó- és lakossági tájékoztatót tartott, ahol arra kérte a Bicskén élőket, hogy a sikeres népszavazás érdekében mindenki győzzön meg további hét embert a részvételről. Ezt követően a Fidesz helyi vezetőinek felkérésére ünnepélyesen megnyitotta a párt új bicskei irodáját – számol be a párt honlapja.
Móron, a városházán tett látogatása során Tarlós István arról beszélt, hogy a jelenlegi szociális válság egyik fő oka, hogy az utóbbi öt évben Magyarország hitelállománya meghaladta a Kádár-rendszer alatti szintet, és ennek törlesztését most a leszakadó középrétegekkel fizettetik meg.
Tarlós István azon kijelentésére reagálva, mely szerint a Gyurcsány-kormány 16 ezer aktív kórházi ágyat szüntetett meg, és a legtöbb budapesti szülészetet bezárták, Fenyves Péter polgármester elmondta, hogy Móron is felszámolták ezt az osztályt.
A városban tett rövid sétája során Tarlós István arra emlékeztette a helyieket: demokráciában a nép mindig olyan vezetőt kap, amilyent érdemel, ezért kell élni a népszavazás eszközével.
„Magyarországon a privatizáció nem elhanyagolható szegmense a lopás szinonimája" – ezt már a Velencei-tó partján fekvő kisváros, Gárdony Polgármesteri Hivatalában mondta a megjelentek előtt a népszavazási kampány vezetője, akit Somogyi Balázs fideszes választókerületi elnök, Perkáta polgármestere tájékoztatott azokról a népszavazással összefüggő témákról, melyek különösen érzékenyen érintik a helyi lakosságot. Ezek közül első helyen említette a vizitdíjat, melyet sokan képtelenek kifizetni, valamint a kórházi napidíjat, melynek nem megfizetése esetén a betegek a kórházi zárójelentésükhöz sem juthatnak hozzá. Mint elmondta, ezek a jelenségek is hozzájárultak, hogy Gárdonyban és környékén 48 óra alatt 4700 támogató aláírást gyűjtöttek a népszavazás kiírásához – írja a Fidesz internetes oldala.
A már megszokott módon a hétfői országjáró kampánykörút is lakossági fórummal zárult, aminek ezúttal a Mezőföld közepén elhelyezkedő, 15 százalékos munkanélküliségi mutatóval rendelkező Sárbogárd adott helyet. A város művelődési házában megtartott rendezvényen Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnökeként szerzett tapasztalatai alapján jelentette ki az egybegyűlteknek, hogy a jelenlegi kormányt nem érdeklik az emberek, sem az alkotmány, sem a törvények, csak a pénz: „hogyan lopják el és osszák el egymás közt”. Meglátása szerint az önkormányzati finanszírozás ma alkotmánysértő, és minden egyéb vonatkozó törvényt is sért.
A fórumon Dr. Iván László gerontológus professzor, országgyűlési képviselő (Fidesz) a szociális népszavazás lélektanáról beszélve azt hangsúlyozta, hogy a magyar lakosság nemcsak az anyagiaktól és a kilátástalanságtól szenved, hanem a magányosságtól és az emberek egymás közti viszonyainak megromlásától, mivel támasz nélkül maradtak. Meglátása szerint ezen a helyzeten is segíthet a sikeres népszavazás.
Székyné dr. Sztrémi Melinda, Salgótarján fideszes polgármestere már másodszor vett részt a Szociális népszavazás 2008 országjárásán. Sárbogárdon saját városának polgárait hozta fel példaként, mi motiválja a hátrányosabb helyzetű települések lakóit, hogy a népszavazást támogassák. Mint elmondta, olyan nehéz sorsú, kétkezi munkások laknak az általa vezetett városban, akik életük során becsületesen fizették a járulékokat, és most azt várja tőlük a hatalom, hogy ezt még egyszer megtegyék.
Tarlós István a fórumon várospolitikusként Gyurcsány Ferenc és Demszky Gábor hétfői találkozóját úgy értékelte, hogy „a főpolgármester és a miniszterelnök úr megint megállapodtak a nagy semmiről”, majd az aznapi Fejér megyei kampánykörút tapasztalatait összegezve, utalva arra, hogy Móron is a szülészet bezárásának hírével fogadták, feltette a kérdést: „Horváth Ágnes ennyire haragszik a nőkre? A jelenlegi helyzetben pont a szülő nők helyzetét kell megnehezíteni?”.
Tarlós a kórházi napidíjjal kapcsolatos aláírások hitelesítése ügyében kialakult helyzetről úgy vélekedett, hogy ebben az esetben az időhúzás szándéka látszik. „Próbálják elodázni a változásokat, valami csodára várnak” – fogalmazott.
A fórum végén annak a reményének adott hangot, hogy most végre elegen lehetnek a népszavazás támogatói, és kérte a sárbogárdiakat: ne adják fel!