A művész, aki jelenleg a Bárka Színház igazgatója és 2008. július 1-jével veszi át Jordán Tamástól a Nemzeti Színház vezetését, elmondta: a következő félévben munkatársaival tájékozódik arról, hogyan működik az intézmény, és előkészítik az új évadot. Hozzátette, úgy gondolja, hogy a Nemzeti Színháznak a jelenleginél kisebb létszámú társulatra van szüksége. Reményei szerint február végén mindenkivel közölni tudják, mennyiben tartanak igényt munkájára. Jelezte, hogy új tagokkal – főleg fiatalokkal – bővül majd a társulat. Szólt arról, hogy a Bárka Színház társulatát másfél hónappal ezelőtt tájékoztatta terveiről.
Közlése szerint a fenntartóval, a józsefvárosi önkormányzattal együtt felkészült a változásra; a társulat egyik tagja, akit nem nevezett meg, folytonosságot biztosítva vezetné tovább a teátrumot február 28-tól, az igazgatásának első két éves periódusára kötött szerződés lejárta után. Alföldi Róbert elmondta: a Heti hetes című tévéműsorban való szereplése december 28-án véget ér, többi médiaszereplését folytatja és színpadi szerepeit is megtartja. Azokra a felvetésekre, amelyek a pályázati folyamat során történt hiba nyomán fogalmazódtak meg, nem kívánt reagálni. (Két pályázónak a bíráló bizottsági tagokhoz eljuttatott anyagából kimaradt néhány oldal, ezért a kiegészítés után a testületet újra összehívták. A pályázók közül Balikó Tamás, a Pécsi Nemzeti Színház igazgatója a Dunántúli Naplónak úgy nyilatkozott: véleménye szerint a pályázat eleve eldöntött volt, „csaltak”, új pályázatot kellett volna kiírni új bírálóbizottsággal.)
Alföldi Róbert nyertes pályázata egyik alapjaként említette az együttműködést a Művészetek Palotájával, a Ludwig Múzeummal, a Budapesti Fesztiválközponttal és a Szépművészeti Múzeummal. Ennek egyik első lépéseként azt emelte ki, hogy 2008. november végén, a Szépművészeti Múzeum antik gyűjteménye alapításának 150. évfordulója alkalmából többnapos nemzetközi konferenciát rendeznek, ehhez kapcsolódva tartják a Nemzeti Színház új vezetésének első bemutatóját: Euripidész Oresztész című darabját saját rendezésében tűzik műsorra.
A következő évad rendezőgárdájának tagjaként Kovalik Balázst, Zsótér Sándort, Valló Pétert, Mundruczó Kornélt, Szász Jánost, Balázs Zoltánt említette, továbbá elmondta, hogy a Nemzeti Színház jelenlegi repertoárjából is számos előadás műsoron marad. Mint felidézte, pályázatában arról írt: sokféle gondolkodású alkotó működne együtt a Nemzeti Színházban, olyan nemzetközi kapcsolatrendszert alakítanának ki, amelyben a magyar színházi életet jobban megismerhetnék külföldön és a külföldi alkotók nemcsak vendégként jönnének Magyarországra, hanem hosszabb időre, workshopok, előadások rendezésére is felkérnék őket. Ez a magyar színházra megtermékenyítőleg hatna, és a magyar színházi világ jobban bekapcsolódna Európa kulturális életébe – mutatott rá.
A pályázatában kitért a kortárs magyar dráma ügyére. Közölte, hogy nem hisz a különböző drámapályázatokban, ezért neves szerzőket kérnek fel drámaírásra. Köztük Rakovszky Zsuzsát, Nádas Pétert, Esterházy Pétert, Spiró Györgyöt és Parti Nagy Lajost említette, de a fiatal írókra is számítanak a későbbiekben. Alföldi Róbert szólt arról is, hogy – Ascher Tamás, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektorának szándéknyilatkozata szerint – a végzős rendezők vizsgaelőadásukat a Nemzeti Színházban állíthatnák színpadra. Az új főigazgató szeretné, ha rendszeresen játszanának határon túli előadásokat, és határon túli alkotók is részt vennének a teátrum munkájában. Alföldi Róbert a sajtótájékoztatón bemutatta öt közvetlen munkatársát, akivel a jövőben is együtt dolgozik majd: Gálos Orsolya PR- és marketingvezetőt, Vörös Róbert dramaturgot, Kenesei Edina nemzetközi tanácsadót, Hegedűs Judit gazdasági igazgatót, valamint Kovács Krisztián ügyvezető igazgatót.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.