Az emberek egészsége nem az a terület, ahol egy normálisan működő társadalomban teret engednek a magántőkések lelkiismeretlen profitszerzésének – tiltakozik az egészségügyi törvény ellen a FRDÉSZ. A szervezet szerint csak az állam tudja garantálni, hogy a szolidaritás alapú egészségügyi ellátás fennmaradjon. A magántőke bevezetése az egészségügybe azonban nem a betegek gyógyulását célozná, hanem a minél nagyobb haszonszerzést.
Az FRDÉSZ rendkívül sajnálatosnak, a demokratikus elvekkel teljesen ellentétesnek ítéli meg mind a törvény kormányzati előkészítését, mind a törvény parlamenti elfogadását. A szervezet tiltakozik az ellen, hogy a kormány az egész magyar társadalmat érintő törvényt úgy terjesztette be a parlament elé, hogy előtte nem kérte ki az állampolgárok véleményét, a kormányzati koalíciós többséghez tartozó országgyűlési képviselők pedig úgy mondtak igent a törvény elfogadására, hogy szembehelyezkedtek választóik akaratával – olvasható a közleményben.
A szervezet úgy véli, hogy minden közvélemény-kutatás valamint a széleskörű társadalmi összefogás is azt bizonyította, hogy a magyar társadalom többsége elutasította a magántőke bevonását az egészségbiztosítás rendszerébe. A szervezet bízik abban, hogy Sólyom László köztársasági elnök megakadályozza a törvény hatályba lépését.
Az FRDÉSZ csatlakozik a LIGA Szakszervezetek által az egészségbiztosítás rendszerébe a magántőke bevonásának megakadályozása érdekében elindított népszavazási kezdeményezéshez – áll a közleményben. A szervezet az ügydöntő népszavazás kiírásához szükséges aláírások összegyűjtésének érdekében mozgósítja 40 ezer fős tagságát – olvasható a közleményben.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.