Gyurcsány biztos a hétfői sikerben és bízik Sólyom aláírásában

Gyurcsány Ferenc biztos abban, hogy az egészségbiztosítási törvényt hétfőn elfogadja a parlament, és abban bízik, hogy ezt követően a köztársasági elnök is aláírja a jogszabályt – a miniszterelnök ezt az MSZP országos választmányának szombati budapesti ülése után tartott sajtótájékoztatón mondta.• Új kormányzati stílussal építené újra a bizalmat Gyurcsány

MNO
2007. 12. 15. 14:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszterelnök, a szocialista párt elnöke azt mondta, hogy az egészségbiztosítás átalakítását hamis, hazug vita kíséri. Hangsúlyozta: hazugság az, hogy megszűnik a nemzeti kockázatközösség, valamennyi polgár ugyanazon szabály szerint fizet majd egy közös társadalombiztosítási alapba. Nem lesz gazdagok és szegények biztosítója – jelentette ki a miniszterelnök. Akik ezzel ellentéteset állítanak, azok hazudnak – mondta.

Úgy fogalmazott, legyen annyi bátorságuk, mint neki Balatonőszödön volt, és hagyják abba a társadalmi megtévesztés politikáját. Szavai szerint sokat kell tenni azért, hogy az ország pontosan értse, hogyan működik majd az új egészségbiztosítási rendszer, de nem lehet tudatosan megtéveszteni az embereket. Kérdésre válaszolva közölte, annak fényében, hogy nem szűnik meg a nemzeti kockázatközösség és nem lesz több-biztosítós modell, nem érthető a december 17-i sztrájk indoklása. Bízik abban – fűzte hozzá -, hogy a szakszervezetek ezt megértik.

Gyurcsány 100 milliárdot remél a magánbiztosítóktól

A miniszterelnök kiemelte: az új egészségbiztosítási rendszer olyan, amelyben együttműködésre van kényszerítve a köz- és a magánérdek, a kettő közül pedig az előbbi a meghatározó. Megjegyezte, 100 milliárdos forrásra számítanak a magánbefektetőktől. A kormányfő cáfolta azt a felvetést, hogy a magánbefektetőkkel kötött szerződésben garantált visszavásárlást ígérnének az új egészségbiztosítási rendszerbe belépő cégeknek.

Gyurcsány Ferenc egy másik újságírói kérdésre visszautasította azt a feltételezést, hogy bármikor is megzsarolta volna a szocialista pártot azért, hogy érvényesítse akaratát. Mint mondta, azt viszont több esetben jelezte, hogy támogatásra van szüksége.

A több mint 130 baloldali értelmiség által aláírt egészségbiztosítási törvénnyel kapcsolatos nyílt levélre utalva közölte, fontosak ezek a megjegyzések, aláírások, mert ez is bizonyítja, hogy van még feladat, egyebek között el kell magyarázniuk az átalakítás lényegét.

Simon: A szrájk egyre inkább egyesek politiai eszközévé válik

Simon Gábor, az országos választmány elnökének tájékoztatása szerint a testület kiállt az egészségbiztosítási törvény elfogadása mellett és sajnálatosnak tartják, hogy a sztrájk egyre inkább "egyesek politikai eszközévé válik".

Az MSZP választmányának állásfoglalásában az is szerepel, hogy több, korábban megszerzett és használható társadalmi ismeret érvényét vesztette, ezért arra kell törekedniük, hogy a társadalom tagjai új tudásra, új gyakorlati ismeretekre tehessenek szert. Simon Gábor példaként említette az egészségügyi szolgáltatások használhatóságát. Az állásfoglalás tartalmazza, hogy ugyan nincs szükség irányváltásra és személycserékre, de a megkezdett folyamatokat a reformok következő lépéseit alaposabban és az érintettek szélesebb bevonásával kell folytatni.

A kormányzati munka színvonalának javítása érdekében alaposabb előkészítésre, több hatáselemzésre, a szakmai és civil szervezetekkel folytatott folyamatos párbeszédre, a szükséges módosítások gyorsabb elvégzésére van szükség – áll a dokumentumban.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.