Simon Gábor, az országos választmány elnökének tájékoztatása szerint a testület kiállt az egészségbiztosítási törvény elfogadása mellett és sajnálatosnak tartják, hogy a sztrájk egyre inkább "egyesek politikai eszközévé válik".
Az MSZP választmányának állásfoglalásában az is szerepel, hogy több, korábban megszerzett és használható társadalmi ismeret érvényét vesztette, ezért arra kell törekedniük, hogy a társadalom tagjai új tudásra, új gyakorlati ismeretekre tehessenek szert. Simon Gábor példaként említette az egészségügyi szolgáltatások használhatóságát. Az állásfoglalás tartalmazza, hogy ugyan nincs szükség irányváltásra és személycserékre, de a megkezdett folyamatokat a reformok következő lépéseit alaposabban és az érintettek szélesebb bevonásával kell folytatni.
A kormányzati munka színvonalának javítása érdekében alaposabb előkészítésre, több hatáselemzésre, a szakmai és civil szervezetekkel folytatott folyamatos párbeszédre, a szükséges módosítások gyorsabb elvégzésére van szükség – áll a dokumentumban.
(mti)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!