Vajda Mihály filozófus arról beszélt, hogy ha van Magyarországnak politikai gondolkodója, aki aktuális, és aki hosszú ideig aktuális marad, az Bibó István. Addig "égetően aktuális", amíg az ország megosztottságát meg nem haladjuk – tette hozzá.
Michael Ehrke, a Friedrich Ebert Alapítvány budapesti képviseletének vezetője Bibónak A német hisztéria okai és története című műve kapcsán közölte: a hisztéria nem tűnt el Európából. Úgy vélte, Magyarországnak és Németországnak felelőssége, hogy a fennmaradt "balkáni hisztériákat" megoldja.
A rendezvényen jelen volt Göncz Árpád volt köztársasági elnök, a Bibó István Társaság elnöke.
(mti)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!