Az érdekvédő közlése szerint óvodákban, általános és középiskolákban, illetve kollégiumokban, nevelési tanácsadókban egyaránt csatlakoznak a munkabeszüntetéshez az ország valamennyi megyéjében. Az eddigi adatok szerint „jóval meghaladja majd a tízezres számot” a sztrájkolók száma, s többszöröse lesz a novemberinek. Ez több mint harminc százaléka azoknak, akik tanítói, nevelői, illetve egyéb feladatokat látnak el a közoktatási intézményekben. (Novemberben 7600 pedagógus sztrájkolt a mintegy 170 ezer pedagógus közalkalmazott közül.)
A legtöbben várhatóan Budapesten, Pest és Baranya megyében nem veszik fel a munkát. Sok helyen kétórás sztrájkot tartanak, s elérte a húsz százalékot azoknak az aránya, akik hatórás munkabeszüntetést terveznek. Egy fővárosi, illetve vidéki visszajelzés szerint lesz nyolcórás sztrájk is – közölte. Kerpen Gábor kitért arra is, hogy az oktatási tárca a sztrájktörvény szellemével messzemenőkig ellentétes nyilatkozatot adott ki a napokban.
Kifogásolta, hogy ebben annak megfontolását kérik az igazgatóktól, a sztrájk miatt esetleg rendeljenek el rendkívüli tanítási szünetet. Ez alkalmas lehet a sztrájktörésre való felhívásra is – jegyezte meg az érdekvédő. Hangsúlyozta: a közoktatási törvény rendkívüli esetben – például természeti csapásnál – teszi lehetővé a tanítási szünet elrendelését, ez azonban sztrájkra nem vonatkozik. Érkezett olyan jelzés is, miszerint igazgatók az OKM közleményére hivatkozva rendeltek el tanítási szünetet. Több helyen az adatvédelmi biztos állásfoglalásával és a sztrájktörvény szellemével ellentétes módon, név szerint firtatták a sztrájkban való részvételt, ami szintén jogellenes – közölte Kerpen Gábor.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.