A főügyész felmentette a magánemberként „fecsegő” szóvivőt

Megszűnik csütörtöktől Varga Gergelynek, a Fővárosi Főügyészség szóvivőjének a szóvivői megbízatása – közölte a fővárosi főügyész szerdán az MTI-vel.

MNO
2008. 01. 23. 12:12
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jövőben a Fővárosi Főügyészség szóvivői feladatait a Legfőbb Ügyészség szóvivői feladatainak megtartása mellett Borbély Zoltán látja el – jelentette be Ihász Sándor fővárosi főügyész. Indoklásként kifejtette: a Fővárosi Főügyészség hatáskörébe tartozik a közérdeklődésre számot tartó, országos szintű ügyeknek a döntő többsége, ezért volt célszerű, hogy a két szóvivői feladatkör egy kézben legyen.

Ihász Sándor Varga Gergellyel kapcsolatban hangsúlyozta: az az álláspontja, hogy abban a helyzetben, amiben ő most van, függetlenül a fegyelmi eljárástól, a jövőben nem tudná azzal a hitelességgel a szakmai álláspontot képviselni, ahogy azt egy ilyen ügyészségi szervezethez kapcsolódóan kell.

Varga Gergely szóvivői megbízását két nappal ezelőtt függesztették fel, azt követően, hogy fegyelmi eljárás indult ellene egy az Index hírtportálon nyilvánosságra került hangfelvétel miatt. Ennek tanúsága szerint egy tavaly szeptemberi, a rendőrök ellen folyó büntetőügy tárgyalása kapcsán Varga Gergely azt állította: tudja, kik a valódi elkövetők, de nem ők ülnek a vádlottak padján.

Ihász Sándor az üggyel kapcsolatban szerdán megismételte az által korábban elmondottakat, miszerint az internetes portál cikkében megjelölt tárgyalás hónapokkal ezelőtt, 2007. szeptember 27-én volt, ahol Varga Gergely magánszemélyként vett részt, úgy is nyilatkozott, nem pedig szóvivőként, pusztán a szakmai véleményét mondta el az ügyről.

A fővárosi főügyész korábban azt nyilatkozta, hogy a szóvivővel szemben indított fegyelmi eljárás célja, hogy tisztázza, mi történt, és amennyiben Varga Gergely vétkesen megszegte foglalkozása szabályait, akkor megállapítsa fegyelmi felelősségét és szankciót szabjon ki.

A fegyelmi eljárás eredményeként a legenyhébb szankció a feddés lehet, a legsúlyosabb pedig a hivatalvesztés. Ezen kívül fegyelmi eljárásban például vezetői kinevezésétől is megfoszthatják az érintettet vagy fizetési fokozatában visszasorolhatják, illetve megrovásban is részesíthetik.

Ihász Sándor szerdán arra a kérdésre, hogy az eljárás meddig tart majd, azt mondta: bár a jogszabály 30 napot szab határidőnek a fegyelmi eljárásra és ez meghosszabbítható, reméli, hogy a lehető legrövidebb idő alatt lezárul.

MTI

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.