A települések a munka ellenértékét a központi vis maior-keretből várták. Az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium azonban korábban jelezte: „a településeknek a cég által elszámolni kívánt összeg többszörösen meghaladja a hasonló célra az összes többi érintett megyében együttvéve nyújtott támogatás összegét”. A kifizetést a települések saját erőből nem tudják teljesíteni, mert tönkremennének. Túri József, a társaság ügyvezető igazgatója a lapnak elmondta: az össztartozás mértéke meghaladja a 180 millió forintot. Ugyanakkor még mindig bíznak a békés rendezésben, várják a Miniszterelnöki Hivatal levelét az ügyben.
Az, hogy nem kapták meg a pénzüket és csődbe mehetnek, nem is csak a cég harminc jelenlegi alkalmazottjának kellemetlen, hanem azoknak az alvállalkozóknak is, akikkel annak idején a fertőtlenítést elvégeztették. Öt cégről van szó, amelyek mintegy száz-százhúsz embert foglalkoztattak, akik a munkabérük jelentős részét még mindig várják. Amit megkaptak belőle, azt a BS Alfa hitelből fizette ki nekik – tette hozzá a vezető.
Két Csongrád megyei országgyűlési képviselő is segítséget ígért az ügyben az érintett településeknek a múlt heti dóci megbeszélésükön: a fideszes Vincze László és a szocialista Bedő Tamás. Vincze László levélben fordult a környezetvédelmi és vízügyi miniszterhez, Fodor Gáborhoz, választ azonban még nem kapott, így egy interpellációval is készül a parlamentben. Bedő Tamás pedig az önkormányzati és területfejlesztési minisztériumban a tárcavezetővel és az államtitkárral egyeztetett. Konkrét ígéretet ugyan egyelőre nem kapott, de bízik abban, hogy lesz megoldás.
(Délmagyarország)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.