Kifejtette: a minisztérium az adott céggel 1200 tonna plusz harminc százalék galvániszap elszállításáról kötött szerződést, ez összesen 1560 tonna. Ugyanakkor a cég azt állítja: a helyszínen még négyszáz-ötszáz tonna veszélyes hulladék található. Illés Zoltán ezzel szemben úgy becsüli, hogy még 300 tonna galvániszap lehet Csepelen, ami 15 kamionnak felel meg.
A politikus szerint ha a cég már elszállította a szerződésben foglalt mennyiséget, akkor felmerül a kérdés, honnan az újabb négyszáz-ötszáz tonna. Ha valóban még ennyi veszélyes hulladék van a helyszínen, akkor a teljes mennyiség majdnem duplája annak, mint amire kiírták a tendert, s amit a cég vállalt. Lehet, hogy rosszul írták ki a tendert, ami lehet véletlen vagy történhetett készakarva, s akkor összejátszanak – közölte a szakpolitikus. Kifogásolta, hogy a minisztérium háttérintézménye, amely kiírta a tendert, adja a műszaki ellenőröket is. Ez teljesen összeférhetetlen.
Mint mondta, él a gyanúperrel, hogy a céggel összejátszás történhetett – mondta. Ugyanakkor ha még nem szállították el a hulladékot, akkor pedig a cég nem teljesítette karácsonyig a szerződésben rögzített kötelezettségét. Eddig kellett volna ugyanis elszállítani a veszélyes hulladékot, s január 15-ig a föld kármentesítését elvégezni. Ez esetben kötbért kellene a cégnek fizetnie. Kitért arra is, hogy az érintett cégnek bár papíron minden rendben van a dunaújvárosi veszélyes hulladék lerakójával, de az korábban másfajta ipari hulladékokat tartalmazott. Illés Zoltán elvárja azt is, hogy a miniszter vizsgálja ki, a lerakó megfelel-e a magyar és az uniós előírásoknak.
(MTI)
Meggyilkolt turisták: leszúrtak egy francia férfit