A hat főtiszt pénzért soron kívül engedélyezett beszélőt vagy büntetés-félbeszakítást a raboknak. A jól fizető fogva tartottak különleges kedvezményeket nyújtó, VIP cellába kerültek. Később már milliókat követeltek a foglyoktól, akik már nem tudtak fizetni, így inkább feljelentették az ezredeseket.
Volt, akinek egymillió forintjába került, hogy Tökölön, a fiatalkorúak börtönében töltse le a büntetését. Ezért a pénzért a különleges kedvezményeket biztosító VIP körletben helyezték el, az itt működő kórházban pedig dolgozhatott egy, csak neki kitalált, laboros munkakörben. A fizetős raboknak – és nem csak Tökölön, hanem az egri börtönben is – kétszer annyi csomag, beszélő és szabadság járt, mint a többieknek.
A Budapesti Katonai Ügyészség titkosszolgálati eszközöket is felhasználva, több hónapig tartó nyomozással derítette fel a hazai büntetés-végrehajtás történetében példa nélküli korrupciós ügyet.
A Budapesti Katonai Ügyészség vezető ügyésze a közszolgálati televízió híradójának elmondta, tizenegy személy ellen emeltek vádat. A vádlottak között hat ezredes, egy alezredes, két ügyvéd és két civil van, akik közül az egyik a BM kórház főorvosa. Vannak köztük, akik tagadnak és többször fel is jelentették a nyomozókat. A katonai főügyészség eljárása azonban tisztázta az ügyészeket.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságán azt mondták, nem nyilatkozhatnak, mert arra csak a nyomozó hatóságnak vagy a bíróságnak van felhatalmazása. A BVOP érdemben csak annyit közölt az ügyről, hogy együttműködtek a nyomozókkal, és azóta szigorították az ellenőrzést az érintett területeken.
A vesztegetéssel és hivatali visszaéléssel vádolt ezredesek és a többiek március elején állnak bíróság elé. Ügyüket Győrben tárgyalják majd, mert a Fővárosi Bíróság elfogultságot jelentett be. Az egyik vádlott ugyanis ülnökként tagja volt a bíróság egyik katonai tanácsának.
(hirado.hu)
Két századnyi újonc kezdte meg a katonai alapkiképzést