A Fidesz „tárgyi bizonyítékai” szerint az egri kórház vagyonkezelésére érkezett pályázatok egyike sem felel meg a kiírásnak, ezért a tendert eredménytelennek kell nyilvánítani – jelentette ki a hevesi megyegyűlés Fidesz-frakciójának igazgatója csütörtökön Egerben. Ebben a helyzetben nincs más feladata a megyegyűlésnek, mint annak az ajánlatnak a megtárgyalása, amelyet Eger Város Önkormányzata adott be a Markhot Ferenc-kórház működtetésére – közölte Tatár László.
Ha a szocialista vezetésű testület mégis érvényesnek nyilvánítja a pályázatot és győztest hirdet, a Fidesz polgári frakció a közigazgatási hivatalnál kéri a döntés érvénytelenítését – tette hozzá a politikus. Ugyanakkor a tárgyi bizonyítékokat sem Tatár László, sem Herman István frakcióigazgató nem kívánta ismertetni a sajtótájékoztatón. Mint mondták, ezeket a megyegyűlés február 29-i, pénteki ülésén tárják fel. Nem formai vagy alaki, hanem tartalmi hibák találhatók mind a HospInvest Zrt., mind a Debreceni Egyetem pályázatában – mondta Herman István.
Az egri kórház úgynevezett Kórházmentő Bizottsága már korábban bejelentette: a dolgozók többsége megtagadja a munkát, ha a hevesi megyegyűlés a HospInvestet jelöli meg az intézmény vagyonkezelésére kiírt pályázat nyerteseként. Egyben az ország valamennyi egészségügyi dolgozóját arra szólították fel, hogy támogassák akciójukat. Hegyaljai Judit, a Közalkalmazotti Tanács elnöke akkor arról számolt be, hogy az intézmény 1307 dolgozója közül 918 írta alá azt a nyilatkozatot, amely szerint nem hajlandók lemondani közalkalmazotti jogviszonyukról. Mindez azt jelenti, hogy ha a szocialista többségű megyegyűlés mégis magánvállalkozásba adja a kórház működtetését, s ha az orvosok, nővérek nem hajlandók a HospInvest alkalmazottjaként dolgozni, ellátás nélkül maradhat a megye – hangsúlyozta az érdekképviseleti vezető.
A megyegyűlés által kiírt tenderre a HospInvest Zrt. és a Debreceni Egyetem nyújtott be pályázatot, míg Eger városa ajánlatot tett a működtetésre. Ez utóbbi szerint továbbra is költségvetési szervként kívánják üzemeltetni az intézményt. A pályázatok rangsorolására létrehozott bírálóbizottság döntése szerint a tenderre a HospInvest Zrt. tette a legkedvezőbb ajánlatot. A tervezett funkcionális privatizáció ellen korábban több civil szervezet tiltakozott demonstráció keretében, és a közgyűlésben ellenzékben politizáló Fidesz is a pályázati kiírás ellen szavazott. Az ellenzéki képviselők azzal vádolták a testület szocialista vezetését, hogy a több hazai egészségügyi intézményt, a többi között a hatvani és a gyöngyösi kórházat is működtető HospInvest Zrt.-re szabták a vagyonkezelésre kiírt tendert.
(MTI)