Tarlós: Dilettantizmus és ostobaság – összeomlott Budapest vezetése

„A végtelenségekig fokozott költségeken lebonyolított presztízsberuházásoknak az az ára, hogy a város működése egyszerűen csődbe kerül” – jelentette ki Tarlós István, aki azt követeli Demszky Gábor főpolgármestertől, hogy azonnal vonja vissza a BKV paraméterkönyvének tervezett módosítását. A fővárosi Fidesz–KDNP frakciószövetségének vezetője szerint összeomlott Budapest vezetése.• Folytatódik a paraméterkönyv-csörte

MNO
2008. 02. 27. 11:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tarlós István követeli Demszky Gábor főpolgármestertől, hogy azonnal vonja vissza a BKV paraméterkönyvének tervezett módosítását; a fővárosi Fidesz–KDNP frakciószövetségének vezetője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján azt is kijelentette, hogy véleménye szerint összeomlott Budapest vezetése.

A főpolgármester kezdeményezzen szakmai egyeztetést az ügyben, és biztosítsa a város alapvető működést – mondta Tarlós István a Ki vezeti a fővárost? címmel tartott sajtótájékoztatóján. Az ellenzéki politikus közölte, „el kell felejteni” a paraméterkönyv-változtatást, mert az ember- és városellenes. „A dilettantizmus, az embertelenség és az ostobaság iskolapéldája” – fogalmazott.

Hozzátette: „aki ilyet megtesz, az egyszerűen őrült”. Tarlós István szerint a paraméterkönyv-változtatással az 1940-es évekbe lépne vissza Budapest – mint mondta –, több külső kerületben megszűnne a tömegközlekedés. Tarlós István szólt arról is: bizonyos jelek arra mutatnak, hogy a főváros vezetése egyszerűen összeomlott – mint közölte –, egymásnak ellentmondó nyilatkozatok sora látott napvilágot, valamint a főpolgármester és helyettese folyamatosan ellentmondásban vannak.

Arra, hogy miből pótolná a hatmilliárdos deficitet, példaként hozta fel a 4-es metró építési költségeinek egy év alatti százmilliárdos drágulását, „a botrányos”, négymilliárdos használtbusz-tendert, valamint az AAM Tanácsadó Zrt. hárommilliárdos szerződését. Tarlós István úgy fogalmazott: „a végtelenségekig fokozott költségeken lebonyolított presztízsberuházásoknak az az ára, hogy a város működése egyszerűen csődbe kerül”. A politikus elmondta: a fővárosi ellenzék úgy látja, hogy a BKV-nál megtett ésszerűtlen intézkedések értelmi szerzőit a városháza falain belül kell keresni. Antal Attilát, a BKV vezérigazgatóját, úgy tűnik, beletolták egy helyzetbe, inkább áldozata ennek a szituációnak, mint előidézője – fűzte hozzá.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.